Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Ціна розлучення в Україні

Подружжя, яке вирішило розірвати шлюб, як правило, чудово уявляє, чого це їм буде коштувати. Ціна розлучення через суд виявиться вищою, ніж розірвання шлюбу через РАГС.

Як вигідніше розлучитися: через РАГС чи в суді

В органі РАЦС шлюб розривають, якщо:

Право розірвати шлюб через суд надано п. 1 ст. 110 СКУ кожному із подружжя. Якщо вони спільно виховують спільних дітей, які не досягли повноліття, то заяву на розлучення адресують суду (ст. 109 СКУ).

Головна обставина, від якої залежить ціна розлучення в Україні: куди належить подавати заяву.

Яка ціна розлучення через РАГС в Україні

Якщо підраховувати витрати абсолютно формально, то розлучаючись через РАГС, ви витратите гроші тільки на сплату держмита. Як розраховується ціна розлучення через РАГС? На підставі кабмінівського декрету за №7, який ухвалили 1993 року. У підпункті б) п.5 ст. 3 зазначено, що розірвання шлюбу через РАГС оподатковується держмитом, розмір якого - 0,5 мінімального доходу, що не підлягає оподаткуванню.

На сьогоднішній день один неоподатковуваний податок мінімум дорівнює 17 грн. (Для адміністративних, кримінальних стягнень діє інший норматив). Тому ціна розлучення в Україні складатиме: 17 х 0,5 = 8,50 грн. Крім цього, доведеться сплатити і саму квитанцію за тарифами банку.

Ціна розлучення через суд: які фактори на неї вплинуть

Якою виявиться ціна розлучення в Україні, якщо розірвати шлюб доведеться через суд? Розмір судового збору визначається на підставі п. 3, ч. 2 ст. 4 закону № 3674-VI, який ухвалили у 2011 році. Потрібно заплатити збори, пов'язані з поданням позовів, щоб:

Розрахована таким чином ціна розлучення через суд складається з:

До отриманого результату додаються витрати на підготовку та надання документів, послуги адвокатів. Судовий розгляд триває довго, тому доведеться витрачати і на поїздки на засідання суду.