Безліч жінок в нашій країні, на жаль, все частіше задаються питанням як правильно розлучитися без згоди чоловіка. Практика показує, що велика кількість справ про розлучення стосується ситуацій, в яких розрив союзу необхідний, а відмова дати згоду на розлучення спрямована тільки на те, щоб залякати і придушити другого з подружжя. Заперечення з боку чоловіка з приводу розлучення зовсім не перешкоджають прийняттю рішення про розірвання шлюбу. Це означає, що до того, як шлюб буде розірвано судом, необхідно довести, з якої причини були розірвані відносини, і що немає жодних юридичних перешкод для розірвання шлюбу. Якщо ви хочете знати, як розлучитися з чоловіком без його згоди, то ця стаття вам допоможе зробити правильні кроки для початку розлучення з чоловіком.
Перший крок - це прийняти рішення про розлучення. Далі потрібно подати позовну заяву про розірвання шлюбу до районного суду за місцем проживання подружжя, якщо хоча б один з них все ще там проживає. У разі неможливості прийому заяви в зазначеному порядку - за місцем проживання чоловіка-відповідача.
Перш за все потрібно пам'ятати, що для того, щоб взагалі було дозволене розлучення, повинен бути повний розпад подружнього життя. Перед тим, як розлучитися з чоловіком без його згоди, ви повинні довести, що не бачите можливості повернутися до свого чоловіка і що у вас більше немає близьких відносин один з одним.
Після збору і надання неспростовних доказів (включаючи ваші свідчення, свідчення свідків, документи, що підтверджують, що ви вже довгий час живете окремо і т. д.), які мають на меті встановлення фактичного стану шлюбного союзу, розлучення буде оформлено, незважаючи на заперечення другої половини.
Сімейний кодекс України дозволяє в окремих випадках не зважати на думку чоловіка, який незадоволений розривом. Чи можна розлучитися без згоди чоловіка? Так, але потрібно знати, як це правильно оформити.
Жінок, які мають в шлюбі дітей, найбільше хвилює як розлучитися без згоди чоловіка в цьому випадку. Якщо суд встановить, що благополуччя неповнолітніх дітей постраждає в результаті розірвання шлюбу, він може відмовити в рішенні про анулювання шлюбного союзу. Але, якщо в шлюбі має місце серйозний конфлікт, суд вправі вирішити, що розлучення конфліктуючого подружжя позитивно позначиться на дітях, забезпечуючи їм виховання в спокійних умовах, в яких вони потребують.
Ви отримаєте:
УВАГА!
Документи до суду можна надіслати Укрпоштою.
На засідання можна не ходити.
Ви отримаєте розлучення дистанційно.
Ваші персональні дані є адвокатською таємницею та охороняються Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"