Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Куди подавати заяву про розлучення

Подружжя або один з них з різних причин можуть порахувати шлюб невдалим. Коли люди готові його розірвати, починають з'ясовувати, куди подавати документи на розлучення. Важливо відразу чітко уявляти, де оформлюється розірвання шлюбу, з якими документами потрібно туди йти. Це дозволить уникнути небажаних ускладнень, втрат часу, додаткового нервування.

Існує два варіанти, пропоновані Сімейним кодексом України, куди подавати на розлучення. Воно повинно бути адресовано в:

З розвитком цифрових сервісів вирішити проблему, куди подавати на розлучення, стає простіше.

Чи можна та куди подавати заяву про розлучення онлайн

Швидко з'ясувати все, що потрібно та знати куди подавати на розлучення, можна перейшовши за адресою веб-порталу державної реєстрації актів цивільного стану. На сторінці https://dracs.minjust.gov.ua/ пропонується пройти реєстрацію, щоб в подальшому користуватися ЛК. Проходження процедури розлучення повністю в онлайн-форматі системою не передбачається. За документом, що підтверджує розірвання шлюбу, доведеться з'явитися особисто.

Коли подружжя з'ясувало, куди подавати документи на розлучення, необхідно розібратися, що потрібно надати РАЦСу і що - суду, щоб не затягувати процедуру розірвання відносин.

Які і куди подавати документи на розлучення

Комплектація пакета документів, що супроводжує заяву про розірвання шлюбу, залежить від того, куди подавати на розлучення. Якщо в РАЦС (ЗАГС), то форма заяви заповнюється подружжям при подачі таких документів:

Процедура передбачає, що після подачі заяви про розлучення, подружжя отримують місяць часу, протягом якого можуть спробувати досягти примирення, переглянути раніше прийняте рішення. Щоб заява про розірвання шлюбу вступила в силу, знадобиться в призначений день прибути в РАЦС. Якщо заявники не прийшли, заява буде вважатися такою, що втратила силу.

Перелік документів, які подаються в суд разом із заявою на розлучення, доповнюється свідченнями, які підтверджують народження в шлюбі неповнолітніх дітей. Як і в органі реєстрації актів цивільного стану, судом на підставі ч. 4 ст. 109 СКУ надається подружжю місяць на те, щоб ще раз обдумати, чи не поквапилися вони прийняти рішення розлучитися. Протягом місяця після подачі заяви в суд його можна відкликати.

Розірвання шлюбу - не складна процедура. Нюанси можуть виникнути, коли потрібно вирішити питання, пов'язані з вихованням, проживанням, забезпеченням дітей, розділом власності. У таких випадках варто скористатися послугами юриста, який підкаже як правильно і куди подавати заяву про розлучення, та що необхідно робити далі.