Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Розлучення при наявності дітей

Коли подружжя виховує спільних дітей, їм складніше прийняти рішення розійтися. Спільно вони наполягають на цьому або ініціатором виступає один з подружжя, важливо мати уявлення, що взагалі потрібно для розлучення з дітьми. Подружжю треба знати, що розлучення з дітьми без суду в Україні не допускається, не варто даремно турбувати з цього приводу співробітників органу РАЦС.

Чому законодавство України дозволяє здійснити розлучення при наявності дітей тільки в суді?

Як повинен відбуватися процес розлучення при наявності дітей, регулюють норми Сімейного кодексу України. У ст. 106 СКУ закріплено, що бездітним подружжям дано право розлучитися через РАЦС. Уточнимо, що мова йде про спільних дітей, які ще не досягли повноліття.

Причини, за якими українське законодавство не дозволяє розлучення з дітьми без суду, видаються цілком зрозумілими. Держава і суспільство зацікавлені в тому, щоб:

В яких випадках законодавство України забороняє розлучення при наявності дітей

Українське законодавство не допускає розлучення з дітьми без суду, а також встановлює додаткові обмеження. Не дозволяється розлучатися, завдаючи при цьому значних збитків інтересам матері і дітей. У певні періоди спільного життя подружжя позбавляються права розлучитися. Ці норми встановлені ч. 2 ст. 110 СКУ. Позов про розірвання шлюбу не можна подавати, поки:

Ці заходи прийняті, щоб додатково захистити інститути материнства і дитинства в періоди, коли мати і дитя особливо цього потребують.

Наявність такої заборони не виключає розлучення при наявності дітей. Винятки обумовлені в чч. 2, 3, 4 ст. 110 СКУ. Позов може бути поданий, якщо:

Що потрібно для розлучення з дітьми через суд

Раз розлучення з дітьми без суду неможливе, то особі, яка має намір розірвати шлюб слід чітко уявляти, що потрібно для розлучення з дитиною, з якими документами потрібно звертатися в суд. Знадобиться підготувати оригінали і копії за визначеним переліком:

Часу розлучення при наявності дітей забере чимало, доведеться підготуватися до ретельного розгляду позову суддею. Суд прагне, перш за все, до збереження шлюбу, а також надаватиме сторонам можливість зібрати документи, що доводять обґрунтованість їх тверджень.

Розлучення при наявності дітей: як захистити їх інтереси

Українське законодавство не дозволяє розлучення з дітьми без суду, щоб дати дитині якомога кращі умови проживання, розвитку. Подружжю, які подали спільну заяву на розлучення при наявності дітей, можна але не обов’язково, відповідно до ст. 109 СКУ надати суду нотаріально засвідчений письмовий договір. У ньому розглядається, де і з ким буде проживати дитина, як буде здійснюватися його виховання і забезпечення. Форма договору - довільна, але краще отримати консультацію юриста з приводу того, які моменти і яким чином слід відобразити. Юридичний супровід в ході процесу стане додатковою гарантією, що інтереси дітей не постраждають.