Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Які документи потрібні для розлучення

В українському законодавстві існує два варіанти розірвання шлюбу: перший - це через органи РАГСу, а другий - в судовому порядку. У більшості випадків звернення до суду не потрібно. Перед тим, як почати всю процедуру, необхідно надати (одним з подружжя) відповідні документи, які пізніше також передаються іншій стороні справи. У багатьох пар виникає питання: які документи потрібні для розлучення в Україні, як зібрати необхідні папери і чи можна це зробити самостійно, не вдаючись до допомоги юрисконсульта?

Які документи потрібні для розлучення через РАГС?

На підставі Сімейного кодексу України, якщо сім'я, яка прийняла рішення розлучитися, не має спільних неповнолітніх дітей у віці до 18 років, а дружина на момент розриву відносин не вагітна, то процедуру оформляють в РАГСі. Для цього слід надати такі документи для розлучення:

З дня подачі документів парі дається місяць для примирення. Після закінчення даного терміну виконавець призначає дату явки подружжя в РАГС і реєструє розірвання шлюбу. Після чого видається свідоцтво про розлучення. Якщо ж подружжя передумала розлучатися, вони мають право відкликати раніше подану заяву без будь-яких матеріальних втрат.

документи

Які документи потрібні для розлучення через суд?

Приймаючи рішення про подачу позовної заяви на розлучення в суд, потрібно правильно підготуватися, складаючи необхідні документи. Їх діапазон обумовлений індивідуальним характером справи, і в кожному конкретному випадку вони можуть відрізнятися один від одного. Найбільш важливі і часто запитувані документи для розлучення:

Документи для розлучення повинні містити такі відомості, як:

Слід мати на увазі, що позов про розлучення може подати кожен чоловік, склавши відповідне прохання про розірвання шлюбу. Важливо, щоб особа, яка має намір подати на розлучення, склала короткий опис доказів, що між подружжям відбувся повний розрив відносин. Це дозволить юристу розібратися в ситуації, що склалася між чоловіком і дружиною і порадити які документи потрібні для розлучення. Тоді можна буде встановити найбільш сприятливу процесуальну тактику, уникнути непорозумінь і помилок при формулюванні фактів в дебатах.

З моменту, коли були подані документи для розлучення в суд, парі дається місяць на відновлення відносин, протягом якого вони можуть відкликати його. Якщо судом встановлено, що заява відповідає волевиявленню сторін і після розлучення не будуть порушені права подружжя, а також спільних дітей, тоді виноситься рішення шлюб розірвати.