Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Як отримати розлучення без згоди дружини

У подружніх стосунках нерідко виникають ситуації, коли одна зі сторін наполягає на розірванні шлюбу, а друга - не погоджується. Якщо ініціатором розриву відносин виступає чоловік, то йому варто розібратися, як можна отримати розлучення без згоди дружини.

Чи можливе розлучення без згоди дружини без звернення до суду

Сімейний кодекс України (СКУ) передбачає, як правило, спільну подачу подружжям заяви на розірвання шлюбу. Воно може бути подано в РАЦС (якщо в шлюбі немає дітей) або в суд. Як отримати розлучення без згоди дружини в РАЦСі, передбачається в ч. 1 ст. 107 СКУ. Такий варіант визнається можливим лише в двох випадках, коли дружина просто не здатна надати як згоду, так і заперечення проти розірвання відносин.

Щоб оформити в РАЦСі розлучення без згоди дружини, необхідно надати документи, які підтверджують визнання подружжя:

Тільки при таких виняткових обставин законодавство України дозволяє подружжю розірвати шлюб в РАЦСі без згоди одного з них.

Як оформити розлучення без згоди дружини

У всіх інших випадках чоловікові не залишається нічого іншого, як отримати розлучення без згоди дружини в суді. Заява подається до суду там, де зареєстрована дружина. Можливо виключення з цього правила. Якщо вона переселенка, що підтверджується наявністю довідки, то можна подавати на розлучення без згоди дружини там, де вона проживає. Крім заяви знадобиться надати пакет документів з:

При розгляді позову, рішення розірвати шлюб без згоди дружини буде прийнято судом відповідно до ч. 4 ст. 109 СКУ не раніше, ніж закінчиться місяць після подачі заяви. Після того, як судове рішення прийнято, його копію скерують в РАЦС. Туди можна буде звернутися за випискою, яка підтверджує, що розлучення без згоди дружини оформлено, шлюб розірвано.

Розлучення без згоди дружини: які проблеми можуть вирішуватися

Коли один з подружжя продовжує наполягати на збереженні шлюбу, то у нього є вагомі причини, які зазвичай зводяться до бажання:

Якщо не вдається досягти взаєморозуміння, то розривати шлюб доведеться через суд. Так як дружина не бажає підписувати договір про аліменти до звернення в суд, то раціонально вдатися до допомоги досвідчених юристів, які вирішать проблему, як отримати розлучення без згоди дружини. Кваліфікована юридична підтримка допоможе розібратися зі складними питаннями, пов'язаними з:

Використовуючи кваліфіковане юридичне супроводження, розлучення без згоди дружини оформити простіше, швидше і безболісніше.