Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Як розлучитися з дружиною

Будь-яка сім'я рано чи пізно переживає кризу, однак не у всіх виходить справитися з негараздами та побутовими труднощами. Настає момент, коли одному з подружжя набридає все це терпіти і він пропонує другій половинці розійтися. Якщо компроміс в таких ситуаціях знайти не вдається, то єдиним виходом є розірвання шлюбу. Досить часто ініціатором розірвати відносини виступає саме чоловік, але справа ускладнюється, якщо в сім'ї є малолітні діти. Як розлучитися з дружиною при наявності неповнолітніх дітей?

Як розлучитися з дружиною згідно українського законодавства

На підставі Цивільного процесуального кодексу України, розлучитися з дружиною через судову інстанцію можна двома способами:

Процедура розірвання шлюбу з дружиною може зайняти кілька місяців, а тим часом подружжя може почати влаштовувати нове особисте життя. Якщо чоловік вирішив остаточно розірвати стосунки, то потрібно знати, як правильно розлучитися з дружиною в правовому полі. У цій статті ви знайдете всю необхідну інформацію для отримання розлучення.

развод с женой

Як правильно розлучитися з дружиною по спільній згоді?

Якщо обоє з подружжя хочуть звільнити себе від законних шлюбних вуз, тоді розлучення буде максимально простим і легким, без необхідності багаторазового відвідування судових засідань. Отже, для того щоб розлучитися з дружиною за спільною згодою потрібно здійснити кілька кроків.

До суду необхідно подати спільну позовну заяву, де викладено намір припинити шлюбний союз. До позову слід докласти пакет документів:

Щоб розлучитися з дружиною в обов'язковому порядку додається нотаріально завірений письмовий договір, в якому обумовлюються:

У статті 160 Сімейного кодексу України йдеться про те, що діти, які досягли 14-річного віку, можуть самостійно вибирати, з ким із батьків (матір'ю або батьком) вони хочуть жити. У договорі необхідно прописати, що чоловік, з яким залишилися діти, не перешкоджатиме їх спілкуванню з кожним з батьків.

Якщо ви не знаєте, як розлучитися з дружиною при відсутності її згоди, краще звернутися до кваліфікованого юриста. Спеціаліст докладно пояснить нюанси судової справи, грамотно складе позовну заяву і буде вести вас протягом всього процесу розлучення, що істотно його прискорить. Навіть при відмові в розлученні, дружина не може вплинути на рішення суду. Єдине - це затягнути процедуру.

В яких випадках розлучитися з дружиною неможливо?

На законодавчому рівні розлучення з дружиною неможливо:

Однак в даних ситуаціях є винятки з правил:

Порядок розірвання шлюбу регулюється буквою закону - ст. 104-120 Сімейного кодексу України.

Перед тим, як розлучитися з дружиною, особливо, якщо є спільні діти, гарненько подумайте, чи варто руйнувати ваш союз і що можна зробити для збереження сім’ї. Якщо шансів на порятунок відносин немає і прийнято рішення про розлучення, зверніться по кваліфіковану допомогу досвідченого юриста, який допоможе вам у цьому питанні.