Будь-яка сім'я рано чи пізно переживає кризу, однак не у всіх виходить справитися з негараздами та побутовими труднощами. Настає момент, коли одному з подружжя набридає все це терпіти і він пропонує другій половинці розійтися. Якщо компроміс в таких ситуаціях знайти не вдається, то єдиним виходом є розірвання шлюбу. Досить часто ініціатором розірвати відносини виступає саме чоловік, але справа ускладнюється, якщо в сім'ї є малолітні діти. Як розлучитися з дружиною при наявності неповнолітніх дітей?
На підставі Цивільного процесуального кодексу України, розлучитися з дружиною через судову інстанцію можна двома способами:
Процедура розірвання шлюбу з дружиною може зайняти кілька місяців, а тим часом подружжя може почати влаштовувати нове особисте життя. Якщо чоловік вирішив остаточно розірвати стосунки, то потрібно знати, як правильно розлучитися з дружиною в правовому полі. У цій статті ви знайдете всю необхідну інформацію для отримання розлучення.
Якщо обоє з подружжя хочуть звільнити себе від законних шлюбних вуз, тоді розлучення буде максимально простим і легким, без необхідності багаторазового відвідування судових засідань. Отже, для того щоб розлучитися з дружиною за спільною згодою потрібно здійснити кілька кроків.
До суду необхідно подати спільну позовну заяву, де викладено намір припинити шлюбний союз. До позову слід докласти пакет документів:
Щоб розлучитися з дружиною в обов'язковому порядку додається нотаріально завірений письмовий договір, в якому обумовлюються:
У статті 160 Сімейного кодексу України йдеться про те, що діти, які досягли 14-річного віку, можуть самостійно вибирати, з ким із батьків (матір'ю або батьком) вони хочуть жити. У договорі необхідно прописати, що чоловік, з яким залишилися діти, не перешкоджатиме їх спілкуванню з кожним з батьків.
Якщо ви не знаєте, як розлучитися з дружиною при відсутності її згоди, краще звернутися до кваліфікованого юриста. Спеціаліст докладно пояснить нюанси судової справи, грамотно складе позовну заяву і буде вести вас протягом всього процесу розлучення, що істотно його прискорить. Навіть при відмові в розлученні, дружина не може вплинути на рішення суду. Єдине - це затягнути процедуру.
На законодавчому рівні розлучення з дружиною неможливо:
Однак в даних ситуаціях є винятки з правил:
Порядок розірвання шлюбу регулюється буквою закону - ст. 104-120 Сімейного кодексу України.
Перед тим, як розлучитися з дружиною, особливо, якщо є спільні діти, гарненько подумайте, чи варто руйнувати ваш союз і що можна зробити для збереження сім’ї. Якщо шансів на порятунок відносин немає і прийнято рішення про розлучення, зверніться по кваліфіковану допомогу досвідченого юриста, який допоможе вам у цьому питанні.
Ви отримаєте:
УВАГА!
Документи до суду можна надіслати Укрпоштою.
На засідання можна не ходити.
Ви отримаєте розлучення дистанційно.
Ваші персональні дані є адвокатською таємницею та охороняються Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"