Розлучення без присутності одного з подружжя

Часто при розірванні шлюбу один з учасників процесу не бажає або з поважних причин не має змоги особисто подати заяву на розлучення чи безпосередньо бути присутнім під час реєстрації припинення шлюбу. Як розлучитися без присутності одного з подружжя розповімо в нашій статті.

Розірвання шлюбу без присутності одного з подружжя в РАЦСі

Розлучення через РАЦС можливе у двох випадках :

Для реєстрації розлучення через РАЦС чоловік та дружина мають подати відповідну заяву в орган реєстрації актів громадянського стану за місцем прописки одного з них. З дня подачі заяви до реєстрації розлучення має пройти місяць. Якщо за цей період ніхто з подружжя не передумав та не відкликав заяву, обоє з пари мають з’явитися в РАЦС в зазначений день та час для отримання свідоцтва про розлучення.

Проте бувають випадки, коли один з подружжя, з поважних причин, не має змоги особисто подати заяву та з’явитися в РАЦС для завершення процедури розлучення – в таких ситуаціях припинення шлюбу можливе без участі чоловіка/дружини.

Порядок розлучення без присутності одного з подружжя

Важливо! Розлучитися на основі довіреності неможливо. Довіреність, видана іншій особі та уповноважує таку особу розірвати шлюб від імені одного з подружжя являється недійсною.

Як розлучитися без присутності в суді

Розлучення без присутності в суді можливе, якщо до суду була направлена відповідна заява. При підготовці документів на сервісі Розірвання Шлюбу Онлайн, одразу передбачено можливість не з’являтись до суду.

Також, якщо один з подружжя не бажає особисто приймати учать у судових засіданнях він може найняти представника (адвоката) для представництва свої інтересів. У разі вдавання до послуг представника, позивач має оформити на нього довіреність, яка обов’язково повинна бути нотаріально завірена. Або укласти договір про надання правової допомоги із адвокатом.

Якщо чоловік/дружина знаходиться чи проживає за межами країни та бажає розірвати шлюб без присутності одного з подружжя, позивач має діяти наступним чином:

Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

За новим законом
Згода партнера необов'язкова
Справа розглядається без вашої участі
Документи до суду можна надіслати Укрпоштою
Усі документи лише за 499 грн