aria.background

Перший крок
до нового життя

1200 899 грн за усі документи
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді
Судова система України працює 💙💛
Ви можете розлучитися під час воєнного стану

Заповніть анкету та отримайте документи з інструкцією на e-mail

Скільки у шлюбі дітей до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?

Послугу надає Адвокатське бюро

Національна асоціація Адвокатів України

Перед початком можна зателефонувати або написати нам для безкоштовної консультації по розлученню

Розірвання шлюбу онлайн в Україні у 2023 році

Розділ 1: Загальні питання

У розділі "Загальні питання" ми розглянемо основні аспекти розірвання шлюбу онлайн в Україні у 2023 році. В цьому розділі ми визначимо, які особи можуть скористатися онлайн процедурою розірвання шлюбу, вимоги до подання заяви та документів, а також розглянемо переваги та обмеження цього способу розірвання шлюбу.

Розірвання шлюбу є важливим і складним життєвим рішенням, яке може вимагати розгляду у суді або через адміністративні органи. Однак, з поширенням інтернет-технологій у нашому суспільстві з'явилася можливість здійснювати розлучення онлайн. У цьому розділі ми розглянемо загальні питання, пов'язані з розірванням шлюбу онлайн в Україні у 2023 році.

 

1.1. Хто може скористатися онлайн розлученням?

Онлайн розлучення в Україні доступне для подружжів, які бажають розірвати шлюб за взаємною згодою або у разі, коли одна зі сторін не з'являється у суд або не погоджується з розлученням. У таких випадках онлайн процедура розлучення може бути швидшою та менш складною альтернативою традиційним способам.

1.2. Які документи необхідно подати?

Для здійснення онлайн розлучення необхідно подати певний набір документів. Цей набір може залежати від конкретної процедури розлучення (через адміністративні органи або суд), а також від обставин справи. Зазвичай до переліку документів входять: заява про розлучення, шлюбне свідоцтво, документи на дітей, домовленість про поділ майна та попередній угода про утримання дітей (у разі наявності). Потрібно пам'ятати, що конкретний перелік документів може різнитися залежно від обраної процедури та вимог законодавства. Рекомендується звернутися до відповідних органів або юридичних фахівців для отримання повного переліку необхідних документів для конкретного випадку розлучення онлайн.

1.3. Які обмеження існують для онлайн розлучення?

Варто зазначити, що не всі випадки розлучення можуть бути підлягати онлайн процедурі. Наприклад, у разі конфліктних ситуацій, де сторони не можуть досягти згоди щодо розлучення або ділити майно, може знадобитися особистий з'ясування справи в суді. Також, якщо одна зі сторін не згодна з розлученням, процедура онлайн розлучення не буде можлива. Крім того, в разі наявності неповнолітніх дітей, можуть бути додаткові вимоги та обмеження, які потрібно враховувати.

Крім того, розлучитись онлайн через органи РАЦС під час війни немає можливості.

1.4. Переваги онлайн розлучення

Онлайн розлучення в Україні має свої переваги, особливо в контексті сучасного технологічного розвитку. Деякі з них включають:

- Зручність: Можливість здійснювати процедуру розлучення онлайн з будь-якого місця, де є доступ до Інтернету, зменшує необхідність особисто відвідувати офіси або судові приміщення.
- Ефективність: Онлайн процедура розлучення може бути швидшою, оскільки уникнуто додаткових затримок, пов'язаних з призначенням засідань суду або візитами до офісів адміністративних органів.
- Економія часу та грошей: Відсутність необхідності у фізичному присутності дозволяє заощадити час на подорожі та витрати на транспорт або адвокатські послуги.


Розділ 2: Онлайн розлучення через РАЦС (не доступно під час війни)

У розділі "Онлайн розлучення через РАЦС" ми детальніше розглянемо процедуру онлайн розлучення, яка відбувається через органи РАЦС. Ми розкриємо кроки, які необхідно виконати для подання заяви онлайн, вимоги до документів та терміни розгляду заяви.


Онлайн розлучення через РАЦС (Реєстраційно-адміністративний центр з надання адміністративних послуг) є одним із способів здійснення розлучення за взаємною згодою у віртуальному середовищі. Даний розділ присвячений онлайн розлученню через РАЦС та процедурі, яку слід дотримуватися.

2.1. Які переваги має онлайн розлучення через РАЦС?

Онлайн розлучення через РАЦС має кілька переваг:

- Зручність: Здійснення розлучення в онлайн-режимі дозволяє подружжю уникнути фізичного знаходження в офісі РАЦС, що зручно, особливо у випадку, коли сторони проживають в різних містах або навіть країнах.
- Ефективність: Цей спосіб розлучення може бути швидшим та ефективнішим у порівнянні з традиційними процедурами, оскільки він не потребує багатьох візитів до офісу РАЦС та засідань суду.
- Збереження документації: Всі документи та заяви подаються в електронному вигляді, що спрощує процес збереження документації та може зменшити ймовірність втрати чи пошкодження важливих документів.

2.2. Як пройти онлайн розлучення через РАЦС?

Для того щоб здійснити онлайн розлучення через РАЦС, необхідно виконати такі кроки:

- Крок 1: Підготовка документів. Створіть комплект документів, який зазвичай включає заяву про розлучення, а також копії паспортів та інших необхідних документів.
- Крок 2: Заповнення електронної заяви. Заповніть електронну заяву на розлучення на веб-порталі РАЦС, де ви оберете категорію "Розлучення за взаємною згодою" та введете необхідні дані та документи.
- Крок 3: Оплата державного мита. Здійсніть оплату державного мита за онлайн розлучення через вказаний на порталі РАЦС спосіб (наприклад, банківським переказом або платіжною карткою).
- Крок 4: Подання документів. Завантажте скановані копії необхідних документів та заповнену заяву на порталі РАЦС.
- Крок 5: Очікування розгляду заяви. Після подання заяви та документів ви очікуватимете на розгляд вашої заяви РАЦС. Результат розгляду буде повідомлено вам у відповідному електронному вигляді.

2.3. Важливі аспекти онлайн розлучення через РАЦС

Під час онлайн розлучення через РАЦС слід враховувати наступні аспекти:

- Конфіденційність: Впевніться, що ви використовуєте безпечне підключення до Інтернету та дотримуєтеся заходів щодо захисту особистої інформації.
- Точність і повнота документів: Перевірте, що всі документи заповнені правильно і ніякі необхідні деталі не пропущено.
- Зв'язок з РАЦС: Ви можете стежити за статусом своєї заяви через

особистий кабінет на порталі РАЦС або зв'язатися з ними для отримання додаткової інформації або допомоги.

Важливо:
- Чоловіку знадобляться документи про військовий облік;
- Для подання Заяви знадобиться електронно-цифровий підпис;
- Хоч і подання заяви відбувається онлайн, все ж доведеться зʼявитись до РАЦСу особисто, для отримання документів про розлучення. Якщо ви не зʼявитесь, РАЦС анулює вашу Заяву;
- Послуга не доступна під час війни, а тому зручніше розлучитись через суд;


Розділ 3: Онлайн розлучення через суд

У розділі "Онлайн розлучення через суд" ми описуємо процедуру розлучення, яка відбувається через судову систему онлайн. Ми розглянемо необхідні кроки для подання позову на розлучення, вимоги до документів та умови, які необхідно виконати для участі у відеозасіданнях суду.


Онлайн розлучення через суд є ще одним способом розірвання шлюбу у віртуальному середовищі. У цьому розділі ми розглянемо процедуру онлайн розлучення через суд та надамо корисну інформацію щодо цього процесу.

3.1. Коли можна використовувати онлайн розлучення через суд?

Онлайн розлучення через суд доступне для подружжя, які бажають розірвати шлюб за взаємною згодою чи без неї, а також у випадках, коли одна зі сторін вже проживає за кордоном або неможливо фізично зустрітися з іншою стороною.

3.2. Як пройти онлайн розлучення через суд?

Для здійснення онлайн розлучення через суд, слід виконати наступні кроки:


- Крок 1: Підготовка документів. Створіть комплект документів, який включатиме заяву про розлучення, акт про домовленість щодо дітей (якщо є), а також копії паспортів та інших необхідних документів.
- Крок 2: Звернення до суду. Зверніться до відповідного суду з підготовленими документами та запитайте про можливість проведення онлайн розлучення.
- Крок 3: Отримання вказівок суду. У разі позитивної відповіді від суду, ви отримаєте вказівки та інструкції щодо проведення онлайн розлучення.
- Крок 4: Проведення онлайн засідання. Згідно з вказівками суду, ви здійсните онлайн засідання, де буде розглянуто вашу заяву та документи.
- Крок 5: Отримання рішення суду. Після проведення засідання суд прийме рішення щодо вашого розлучення та ви отримаєте копію рішення суду.

3.3. Важливі аспекти онлайн розлучення через суд

Під час онлайн розлучення через суд варто враховувати такі аспекти:

- Технічні вимоги: Переконайтеся, що у вас є стабільне Інтернет-підключення, необхідне програмне забезпечення та пристрої для проведення онлайн засідання.
- Підготовка документів: Переконайтеся, що всі документи заповнені правильно та ніякі необхідні деталі не пропущено.
- Спілкування з судом: Дотримуйтесь вказівок суду щодо проведення онлайн засідання та будьте готові до можливих питань чи уточнень.

Важливо:
- для можливості подати онлайн Заяву до суду, необхідно бути зареєстрованим у системі Електронний суд та мати ЕЦП;

Тому, ми вважаємо зручнішим просто надіслати документи до суду Укрпоштою і просто очікувати на розгляд справи судом.

Третій розділ статті розглянув процедуру онлайн розлучення через суд. Ми розкрили важливі кроки, які необхідно виконати, та наголосили на важливості дотримання технічних вимог і підготовки документів. Якщо ви знаходитесь у ситуації, коли фізична зустріч з іншою стороною є неможливою, онлайн розлучення через суд може бути зручним варіантом для вас. У наступному розділі ми підбитимо підсумки та надамо додаткову інформацію щодо процедури онлайн розлучення в Україні у 2023 році.

Розділ 4: Висновки

Найоптимальніший варіант розлучення - це подання Заяви про розірвання шлюбу до суду Укрпоштою. Оскільки інші варіанти більш складні та не зрозумілі звичайним користувачам.

Поділитися:

Обговорення

Добрий день
Чи потрібно зараз для розлучення подавати документи про військовий облік?

Максим СелезньовАдвокат

Такі документи потрібні тільки при розлученні через РАЦС.
Якщо розлучатись через суд, тоді документи про військовий облік не потрібні.

Ще раз хочу висловити подяку за ваш професіоналізм та відданість судовій справі. Дякую за допомогу у вирішенні мого питання.

Максим СелезньовАдвокат

Дякуємо, Аліна:)) були раді допомогти із розлученням!

В

Валерий

Здравствуйте, скажите, почему у вас такая низкая стоимость позовной заявы, у других намного дороже?

Максим СелезньовАдвокат

Так, ми завжди намагаємось тримати ціну трохи нижче ринку:)
При цьому завжди тримати найвищу якість!

В

Вероніка

Доброго дня, я замовляла у вас документи на розлучення ще у 2022 році, але їх так не відправила. Чи можна відправити їх зараз у 2023 році і чи не потрібно там щось змінювати?

Максим СелезньовАдвокат

Так, ви можете використати ті документи для розлучення. Єдине що змінилось це сума судового збору. У 2023 вона складає 1073.60 грн.

О

Дякую за документи, хвилювалася за оплату, але сервіс працює чудово, документи отримала буквально через 15хв після оплати. До речі, тут ціна пакета документа дешевша ніж у інших.

Максим СелезньовАдвокат

Оксана, раді допомогти! Дякуємо за приємний відгук!

В

Василий

Добрый день. Огромное спасибо за вашу работу, все получилось как вы и рассказывали и даже лучше.

Максим СелезньовАдвокат

Дякую за відгук:)

О

Олексій

Вітаю! Я б хотів висловити особливу вдячність за можливість розірвати шлюб онлайн за допомогою вашого сервісу! Для мене весь процес виявився далеко не таким болісним, оскільки не довелося відвідувати суд та подавати документи особисто.

Максим СелезньовАдвокат

Олексій, дякуємо що довірили вашу справу:)