Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Зразок заяви про розірвання шлюбу

Коли подружні стосунки не склалися, приймається рішення їх розірвати. Це може бути зроблено через РАЦС (якщо немає спільних неповнолітніх дітей і обоє з подружжя згодні розлучитися). Або через суд, коли в шлюбі нажиті діти, немає можливості прибути до органу РАЦС або розлучатися бажає один з подружжя. для правильного і швидкого оформлення розірвання шлюбу зручно мати під рукою зразок заяви на розлучення.

Зразок заяви про розлучення через РАЦС

Розлучатися в РАЦСі ст. 106 Сімейного кодексу України (СКУ) дозволяє подружжю, які:

Якщо ці умови виконані, то позовну заяву на розлучення в РАЦС можна подати двома способами:

При виборі варіанту подачі позовної заяви онлайн без відвідування установи РАЦСу все одно не обійтися. Завершення процедури розірвання шлюбу пропонується провести тільки тут. Оформляєте через РАЦС, візьміть для заяви на розлучення зразок, який відповідає усталеним у вас обставинам.

При поданні позовної заяви в РАЦС щодо розірвання шлюбу від подружжя не вимагають вказувати, з яких причин вони вирішили розірвати існуючі відносини. Не стануть домагатися від них і усних пояснень. Співробітник РАЦСу зобов'язаний упевнитися в наявності переліку обов'язкових документів:

Закон надає подружжю, які заповнили зразок заяви про розірвання шлюбу та подали її, 30 днів на примирення. Співробітник РАЦСу призначить час, коли подружній парі потрібно прибути, щоб завершити процедуру розлучення.

Як скласти позовну заяву на розлучення (зразок)

Процедура розлучення шлюбу в суді значно складніша, ніж у випадку, коли розлучаються через РАЦС. Адже в цьому випадку необхідно захистити не тільки майнові права подружжя, а й подбати про долю дітей, забезпечити їх інтереси.

Якщо розірвати шлюб передбачається через суд, то потрібно правильно вибрати зразок заяви на розлучення .У ч.1 ст. 109 СКУ вказані підстави, що дозволяють дружинам, які вирішили розлучитися, подавати спільну позовну заяву. Кожен із подружжя також має право пред'явити позов, згідно ч. 1 ст.110 СКУ. Якщо ними не виховуються неповнолітні діти, то використовують слідуючий зразок заяви про розлучення:

быстрый развод быстрый развод быстрый развод

У будь-якому випадку суддя, який розглядає позовну заяву про розірвання шлюбу, має право відповідно до ст. 11 СКУ надати подружжю час на те, щоб вони ще раз обговорили ситуацію, що склалася і постаралися досягти примирення, зберегти шлюб. Суддею, як того вимагає норма, зафіксована в ч. 1 ст. 112 СКУ, з'ясовується:

Зразок заяви про розлучення якщо є неповнолітні діти

Заявник, який виховує неповнолітню дитину, користується при поданні таким зразком заяви на розірвання шлюбу:

быстрый развод быстрый развод быстрый развод

Зразок заяви на розлучення до суду за відсутності одного з учасників

При неможливості бути присутнім на засіданнях суду, який буде розглядати позов про розлучення, подається наступний зразок заяви про розгляд справи без участі сторони:

быстрый развод

Розлучатися через суд не складно, виникають нюанси, але розібратися в них під силу і вам. Тому на етапі складання і подання позовної заяви на розлучення варто скористатися послугами кваліфікованого онлайн сервісу або фахівця в області сімейного права. Звертайтесь, складемо якісну позовну заяву для розлучення.