Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Як розлучитися з іноземцем в Україні?

Шлюби з іноземцями не є чимось незвичайним. Багато людей їдуть працювати закордон і теж ведуть там особисте життя. Або, навпаки, тут, в Україні укладають шлюб з громадянином іншої держави. На жаль, іноді щось може піти не так, і союз двох людей розпадається. Як оформити розлучення з іноземцем в Україні і чи можливий подібний процес розлучення в наших судах?

При розірванні шлюбу з громадянами інших країн необхідно керуватися Сімейним кодексом України, Цивільним процесуальним кодексом, а також міжнародними нормами права. Проте розлучення з іноземцем рідко відрізняється за своїм протіканням від звичайного процесу розірвання шлюбу. Як розлучитися з іноземцем ви дізнаєтеся далі.

Де подати на розлучення з іноземцем в Україні?

Розлучитися з іноземцем, в разі. якщо шлюб зареєстрований в Україні, можна:

Якщо подружжя під час розлучення проживають на території нашої країни, навіть незалежно від того, що один з них іноземець - схема розірвання шлюбу аналогічна звичайному процесу розлучення з українськими громадянами.

Як розлучитися з іноземцем через РАЦС?

Щоб дізнатися як оформити розлучення з іноземцем в Україні, необхідно звернутися до законодавства. Правила розірвання шлюбу в РАЦСі регулюються Сімейним кодексом України, зокрема статтями №№106,107. Подружжя, що не мають в шлюбі дітей і претензій по розділу нажитого майна, подають до державного органу, за місцем прописки (проживання), заява про розлучення відповідно до встановленої форми. Також при собі потрібно мати:

При відсутності будь-кого з подружжя з поважних причин (хвороба тощо), заяву для розлучення з іноземцем , завірена нотаріусом, може від його імені подати інший чоловік. З дня подання письмової заяви, парі дається один місяць для примирення. Якщо розлучатися вони так і не передумали, виконавцями реєструється розірвання шлюбу. Після цього подружжю видається свідоцтво про розлучення.

Як розлучитися з іноземцем в суді?

Якщо чоловік і дружина мають спільних неповнолітніх дітей, або хтось із подружжя не дає згоду на розлучення, то розлучитися з іноземцем в таких ситуаціях можна тільки через суд.

Пара, що має спільних дітей, подає позовну заяву про розірвання шлюбу одночасно з нотаріально завіреним аліментних договором, де прописано:

З моменту подачі заяви парі дається один місяць на примирення, протягом якого вони мають право його відкликати. Якщо суд встановив, що заява на розлучення відповідає волевиявленню обох сторін, і після розлучення не будуть порушені права колишнього подружжя, а також дітей, тоді виноситься рішення розірвати шлюб.

При розлученні з іноземцем, який проживає на даний момент в іншій державі, процедура розірвання шлюбу має деякі нюанси. Тут необхідно знати тонкощі як розлучитися з іноземцем за кордоном. Відповідно до Цивільного процесуального кодексу судовий позов про розірвання шлюбу пред'являється за місцем перебування, в якому відповідач зареєстрований, фактичним місцем проживання або місцезнаходженням його майна.

Як розлучитися з іноземцем, проживаючи в іншій державі?

Відповідно до українського законодавства розірвання шлюбу між іноземцем та громадянином України можливий, навіть якщо обидва проживають в іншій державі. У нашій країні такі міжнаціональні розлучення проходять у відносно короткі терміни і в багатьох випадках виявляються економічно вигіднішими, ніж розлучення за кордоном. Знаючи всі нюанси або звернувшись до професійних юристів, завдання як розлучитися з іноземцем буде не складним і процедура пройде досить швидко.