Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Чи можна подати на розлучення без свідоцтва про шлюб?

У деяких випадках процес розлучення проходить не так просто і швидко, як хотілося б - подружжя може зіткнутися з великою кількістю бюрократичних проблем. Однією з перешкод, які можуть завадити розірвати шлюб, є відсутність документа, що підтверджує укладання шлюбу між двома людьми. Як розлучитись без свідоцтва про шлюб в Україні ми розглянемо нижче.

Розлучення без свідоцтва про шлюб: як розірвати шлюб за відсутності документа

Згідно з чинним законодавством України, розірвати шлюб можна двома способами:

При зверненні до адміністративних органів влади відсутність свідоцтва про укладення шлюбу не є проблемою, оскільки цей документ може замінити актовий запис. Якщо останню не вдалося знайти, підтвердженням сімейних зв'язків між парою може стати відповідний штамп у паспорті.

Набагато складніше здійснюється розлучення без свідоцтва про шлюб у судовому порядку. За відсутності цього документа позивачу потрібно подати заяву на виготовлення дубліката: без нього позов не буде розглянуто.

Чи можна подати на розлучення без свідоцтва про шлюб: виготовлення дублікату

Виготовлення повторного свідоцтва про шлюб не є складними: для реалізації цієї мети одному з подружжя необхідно звернутися до РАГСу з відповідною заявою. Оформлення дубліката свідоцтва в середньому займає від 2 годин до 2 робочих днів, залежно від завантаженості працівників адміністративної установи. Такі терміни актуальні у разі звернення до РАГСу, де укладався шлюб. Якщо актовий запис знаходиться в іншому адміністративному органі, доведеться почекати приблизно один місяць: така тривалість процесу обумовлена необхідністю перевірки фактичних даних та їх звірки з інформацією з актових записів.

Розлучення без свідоцтва про шлюб за допомогою юриста

Щоб детально розібратися у питанні «Як розлучитись без свідоцтва про шлюб в Україні?», може знадобитися консультація сімейного адвоката – юрист проводить ретельний аналіз кожної ситуації, допомагає у вирішенні складних нюансів та оформленні документації, а також забезпечує повний супровід під час розлучення. Фахівець гарантує не лише спокій, а й успішне розлучення без свідоцтва про шлюб.