Подружжю не завжди вдається зберегти шлюб. Найчастіше відносини доходять до стадії, коли спільне проживання та підтримка подружніх відносин є неможлива. Процедура розірвання шлюбу не відноситься до найприємніших, особливо, якщо доводиться проходити її в суді. Щоб позбутися таких ускладнень, варто подумати, як розлучитися без суду в рамках українського законодавства.
Чи можна розлучитися без суду в Україні
Сімейним кодексом дозволяється розірвання шлюбу шляхом подачі заяви з додаванням документів. Для цього можна звернутися:
- До РАГСу, там, де ви зареєстровані або фактично проживаєте. Заяву подають прийшовши разом, в телефонному режимі, або онлайн - на https://dracs.minjust.gov.ua/. В останньому випадку знадобиться спочатку пройти реєстрацію і мати ЕЦП (електронно-цифровими підписами). Обом з подружжя потрібно поставити їх під спільною заявою.
- До суду - прийшовши самим або відправивши документи поштою.
Питання, як правильно розлучитися без суду, неможливе, якщо:
- у подружжя є спільні діти, які ще не досягли повноліття;
- один з подружжя категорично заперечує проти розірвання шлюбу і не має наміру брати участь у спільній подачі заяви.
Не допускается решение проблемы, как развестись без суда, и расторгнуть брак в принципе, если:
- дружина вагітна;
- дитині ще не виповнилося й року.
Такий заборонний захід вживається державою щоб захистити інститути материнства і дитинства, та не поставити під загрозу інтереси дитини і матері.
Подолання цієї категоричної заборони можливо тільки в тому випадку, якщо доведено, що чоловік не є батьком дитини або інша особа зізналася в батьківстві. Тоді розлучитися без суду (за відсутності інших неповнолітніх дітей у подружньої пари) стає можливо.
Як можна розлучитися без суду
Якщо ви з'ясували, що маєте в своєму розпорядженні легальні підстави розірвати шлюб через РАГС, то пора переходити до наступного кроку у вирішенні завдання, як розлучитися без суду в Україні. При відсутності спільних неповнолітніх дітей складною перешкодою може виявитися небажання другої половини розривати існуючі відносини. Щоб подолати його, варто заручитися кваліфікованої юридичної підтримкою. Допомога в підготовці документів для розлучення, у відстоюванні ваших законів інтересів нададуть фахівці. Для цього достатньо звернутися за допомогою через сайт https://razvod-online.com.ua/.
Перелік документів, які потрібно надати в РАГС подружжю, які мають намір розірвати відносини, невеликий. Він складається з:
- заяви;
- шлюбного свідоцтва;
- квитанції, яка доводить, що держмито сплачено.
При проходженні процедури доведеться нести також незначні витрати, пов'язані з оплатою послуг інформаційно-технічного характеру, які надані РАГС. Через місяць, який РАГС надав заявникам на роздуми чи варто поспішно розривати шлюб, подружжя має прийти за документом, який підтверджує, що шлюб розірвали. Не прийшли, значить, відмовилися розлучатися.
Якщо розлучення не зачіпає інтереси дітей яким ще немає 18 років, то подружжя може розлучитися без суду. Спірні моменти можна врегулювати, користуючись кваліфікованою юридичною допомогою. Тоді жоден з подружжя не буде вправі вважати себе обдуреним, не отримавши належну частку спільно нажитого в шлюбі майна. Юристи правильно складуть угоду, воно буде завірена нотаріусом.