Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Як розлучитися без присутності чоловіка

Українські реалії такі, що дружині нерідко доводиться оформляти розлучення без чоловіка. Він або не виявляє жодної зацікавленості відвідати відповідні державні установи, або зовсім невідомо, де знаходиться. У ситуації, коли потрібно виховувати дітей або змінити свій статус, виникає потреба розлучитися з чоловіком без його присутності. Не обов'язково наявності його згоди, щоб розірвати шлюб.

Де може бути оформлене розлучення без присутності чоловіка

Нормативною базою в таких ситуаціях є Сімейний Кодекс (СКУ). Він передбачає два варіанти розірвання шлюбу без присутності чоловіка:

Що потрібно для того, щоб розлучитись без присутності чоловіка в РАЦСі

Підстави подати до РАЦС заяви на розлучення без присутності чоловіка прописані нормою ст. 106 СКУ. Розірвання шлюбу цим державним органом визнається можливим, якщо подружня пара не виховує спільних дітей, які не досягли повноліття. У такий спосіб суспільство намагається відстоювати інтереси дитини, які і так виявляються обмеженими, коли батьки розходяться.

Для того, щоб розлучитись без присутності чоловіка через РАЦС, знадобиться надати співробітникам органу його заяву разом із нотаріально засвідченою згодою на розірвання шлюбу. Або ж інтереси чоловіка, який не може бути присутнім, представлятиме довірена особа.

Також можливий варіант, коли доведеться розлучитись без присутності чоловіка на підставі ч. 1 ст. 107 СКУ. Орган РАЦС оформить розірвання шлюбу, якщо будуть надані документи, за якими чоловік визнаний:

Як оформити розлучення без присутності чоловіка у суді

Наявність спільних неповнолітніх дітей зобов'язує подружжя, яке вирішило розірвати шлюб, діяти виключно через суд. Кожен із подружжя має право подати позов самостійно, ґрунтуючись на нормі ч. 1 ст. 110 СКУ. Присутність чоловіка на засіданнях суду не є обов'язковою умовою для їх проведення. Відсутність слід пояснити поважними причинами. Якщо збереження шлюбу суперечить суттєвим інтересам жінки, дітей, то суддя вирішить розірвати його на підставі ч. 2 ст. 112 СКУ.