Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Скільки коштує розлучення в Україні

Вартість розлучення в Україні напряму залежить від прожиткового мінімуму, який зростає декілька разів на рік, відповідно і сума, яку потрібно заплатити за розірвання шлюбу, збільшується. Як правильно розрахувати вартість розлучення та скільки коштує розлучення в Україні у 2021 році, розберемо в нашій статті.

Що таке держмито при розлученні та судовий збір

Як відомо, в Україні є два способи розлучення – через РАЦС і суд. За реєстрацію розірвання шлюбу в РАЦСі, заявником сплачується держмито, якщо у подружжя є діти, то розірвання шлюбу відбуватиметься тільки в суді після сплати позивачем судового збору.

Скільки коштує розлучення через суд

Разом з заявою та іншими документами на розлучення позивач має подати в суд квитанцію про сплату судового збору. Сума збору залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних громадян на момент подачі заяви на розлучення. Судовий збір містить держмито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Як розрахувати вартість судового збору?

В першу чергу для того щоб дізнатися, скільки коштує розлучення через суд, необхідно знати розмір прожиткового мінімуму в Україні.

У 2021 році загальний показник прожиткового мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить:

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» вартість розлучення в Україні становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, якщо з 01.01.2021 р. розмір прожиткового мінімуму становить 2270 грн., то розрахунок судового збору за розірвання шлюбу буде проводитися так:

2270 грн. × 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб = 908,00 грн.

Отож вартість розлучення в Україні, тобто судовий збір за подачу заяви про розірвання шлюбу, з 1 січня по 31 грудня 2021 року буде складати 908,00 грн.

Як видно з проведених вище розрахунків, розмір судового збору не являється стабільним та може коливатися в залежності від встановленого на момент подачі позову прожиткового мінімуму.

Якщо ми говоримо про те, скільки коштує розлучення в Україні, з врахуванням послуг спеціаліста в області сімейного права, то тут сума може коливатися в межах від 2000 до 5000 грн. Якщо ви бажаєте зекономити свої гроші та час, ви можете скористатися сервісом Розірвання Шлюбу Онлайн, який допоможе отримати готові документи на розлучення всього через 10-20 хв, після заповнення анкети на сайті. При отриманні документів на розірвання шлюбу через сервіс, вартість розлучення складе всього 799 гривень, додатково вам потрібно буде оплатити лише судовий збір.

Скільки коштує розлучення через РАГС

Якщо подружжя прийняло спільне рішення про розлучення, у нього немає спільних дітей до 18 років та дружина не вагітна, розірвати шлюб можна через органи РАЦСу за місцем прописки одного з заявників.

Перед подачею заяви подружжю потрібно оплатити держмито та додати квитанцію про сплату до своєї заяви.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», вартість реєстрації розлучення через РАЦС становить 0,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неоподаткований мінімум доходів громадян — це найменший дохід, який не може обкладатися податком.

Відповідно до Податкового Кодексу України неоподаткований мінімум громадян станом на 2021 рік становить 17 гривень.

Тобто розмір держмита на розлучення через РАЦС буде складати: 17, 00 грн. ×0,5=8,50 грн