Коли подружжя вирішує розлучитися з двома маленькими дітьми, то на їх подальші дії впливає норма, викладена у ч. 1 ст. 109 СКУ. Врегулювати проблеми, що виникають при розлученні, пропонується в суді, попередньо досягнувши домовленості: з ким проживатимуть діти, як їх виховуватимуть і забезпечуватимуть.
У цій ситуації подружжя може і не опинитися в залі суду: можливі два виняткові випадки:
До заяви необхідно буде додати:
Якщо подружжя зацікавлене завершити процес розлучення без зайвого нервування, якнайшвидше, то їм варто досягти згоди з основних питань, пов'язаних з долею дітей. Коли пара вирішила розлучитись із двома маленькими дітьми, потрібно скласти договір, який засвідчує нотаріус (а також пред'явити суду угоду про розміри аліментів). Тоді на підставі п. 8 постанови № 11, ухваленої пленумом СКУ у 2007 році, передбачається окреме судове провадження.
Часто у подружжя виникає питання, як розлучитися з двома дітьми, не досягнувши попередньо згоди, з ким вони проживатимуть. Не завжди подружжю вдається до суду домовитися, як розлучитися з двома дітьми. В Україні довго зберігалася практика, згідно з якою судді практично у 100% випадків вирішували залишити дітей під опікою матері, а батька зобов'язували виплачувати аліменти. З жовтня 2017 року українським суддям під час розгляду таких справ запропонували керуватися рекомендаціями Європейського суду:
Тому українські судді стали ретельніше проводити правовий аналіз ситуації, коли вирішують, з ким проживатимуть діти, хто їх опікуватиме.
Ви отримаєте:
УВАГА!
Документи до суду можна надіслати Укрпоштою.
На засідання можна не ходити.
Ви отримаєте розлучення дистанційно.
Ваші персональні дані є адвокатською таємницею та охороняються Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"