Коли подружні стосунки не складаються, рано чи пізно доводиться з'ясовувати, як оформити розлучення в Україні. Процедура не найшвидша, законодавець виставляє умови, щоб чоловік і жінка протягом деякого часу могли обговорити стан справ додатково, зберегти сім'ю. Найчастіше подружжя (або один з них) виявляють явну зацікавленість в тому, щоб завершити процес розлучення швидше.
При відсутності спільних дітей подружжя спільно подають заяву в РАЦС за місцем реєстрації (прописки). Така норма встановлена ст.106 Сімейного кодексу України (СКУ).. Якщо ініціатива одного з бездітних чоловіка чи жінки не підтримується іншим з подружжя, тобто хтось із них не бажає розлучатися, то заяву адресується суду - на підставі ч. 1 ст. 110 СКУ. Винятки, що дозволяють розлучитися в РАЦСі за заявою одного з подружжя, передбачені в ч. 1 ст. 107 СКУ - недієздатність чоловіка або визнання його відсутнім безвісно. Заява заповнюється в самому органі РАЦС, пред'являються передбачені законом документи. Потрібно надати:
При наявності спільних дітей, які не є повнолітніми, і відмову одного з подружжя розірвати шлюб, нічого іншого не залишається, як оформити розлучення в суді. До заяви на оформлення розлучення знадобиться, крім уже названих документів, додати свідоцтва про народження дітей (якщо розлучається пара з дітьми). Також можна надати засвідчений нотаріусом договір, в якому детально розглянуто, з ким будуть проживати діти, як вони будуть забезпечуватися, яким чином родичі зможуть брати участь в їх вихованні і т. і. До складання такої угоди варто залучити досвідченого юриста. Його підтримка може знадобитися в ході судового процесу, який нерідко виявляється затяжним і складним для всіх учасників.
Цифровізація проникає в суспільне життя, тому чимало людей, які виявили бажання розірвати шлюб, мають знати, як оформити розлучення в Україні онлайн чи дистанційно.
Зробити це можна за допомогою сервісу
https://razvod-online.com.ua.
Хочете оформити розлучення швидко і без ускладнень? Звертайтесь до нашого сервісу
Розірвання шлюбу онлайн
та юристи нададуть необхідну допомогу.
Ви отримаєте:
УВАГА!
Документи до суду можна надіслати Укрпоштою.
На засідання можна не ходити.
Ви отримаєте розлучення дистанційно.
Ваші персональні дані є адвокатською таємницею та охороняються Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"