Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Вартість розлучення в Україні

Вартість розлучення через суд включає державне мито - 992,40 грн (2022 р.), а також витрати на складання позову, який буде відповідати чинному законодавству.

Коли подружжя прийняло рішення розірвати сімейні вузи, їм необхідно визначитися, яким чином буде здійснюватися процес розлучення. Згідно з чинним законодавством України, розірвати шлюб можна в суді або через РАГС. Кожен з варіантів передбачає особливості процедури та умов процесу розлучення. Відрізняється також вартість розлучення в Україні залежно від обраного варіанту.

Вартість розлучення в Україні через РАГС

До випадків, коли пара може розірвати шлюб в адміністративному органі, належать:

За дотримання цих умов пара може звернутися до РАГСу для оформлення заяви про розірвання шлюбу: співробітники установи видають відповідні бланки, які заповнюються кожним із подружжя. Тривалість процедури становить приблизно один місяць, протягом якого пара може відкликати заяву. Якщо подружжя все ж таки вирішило розірвати сімейні узи, у РАГСі реєструється відповідне свідоцтво про розлучення. Сума державного мита в Україні при розлученні через РАГС становить 8 грн. 50 коп. Загальна вартість розлучення може бути більшою та включати додаткові послуги адміністративної установи.

Вартість розлучення в Україні через суд

Розірвання шлюбу здійснюється у судовому порядку, якщо у пари є спільні малолітні діти або один із подружжя не дає згоди на розлучення. І тут вартість розлучення в Україні буде інша. Щоб судовий процес пройшов якомога простіше і без неприємних наслідків, варто слідувати певному алгоритму дій. Насамперед необхідно надати суду договір, у якому вказується з ким житиме дитина та умови участі у її вихованні окремо проживаючого батька. Також окремо оформляється угода щодо сплати аліментів - документ засвідчується нотаріально і також передається до судової інстанції. Тривалість судового процесу становить приблизно один місяць: тривалість процедури розірвання шлюбу може затягнутися, якщо один із подружжя не дає свою згоду на розлучення.

Вартість розлучення в Україні через суд визначається декількома факторами:

Про всі особливості процедури розірвання шлюбу та вартість розлучення в Україні ви можете дізнатися у сімейного адвоката.