У випадку, коли у сімейної пари є діти до 18 років або ж спільних дітей немає, але один з подружжя бажає розлучитися, а інший прагне зберегти шлюб, єдине можливе розлучення через суд (Сімейний Кодекс України).
За відсутності дітей позовна заява на розірвання шлюбу через суд подається до місцевого загального суду за місцем проживання чи перебування відповідача. Якщо подружжя має спільних дітей, які не досягли повнолітті, позов подається до суду за місцем реєстрації відповідача або позивача – на вибір останнього.
Позов про розлучення через суд з особою, яка тимчасово не проживає на території України або місце перебування якої невідоме, можна подати за місцем знаходження її майна або за останнім місцем проживання.
Важливо! Позов на розлучення через суд не може бути подано під час вагітності та допоки дитина не досягне однорічного віку. Однак можливі виключення, коли:
Якщо позов на розірвання шлюбу через суд подається через представника, до заяви на розлучення через суд має бути прикріплена нотаріально завірена довіреність, чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
До позовної заяви на розлучення через суд прикріплюються такі документи:
Спростити такий процес, як розлучення через суд - швидко сформувати потрібний пакет документів і отримати чек лист своїх дій можна за допомогою сервісу «Розірвання Браку Онлайн». Для цього досить зайти на сайт, відповісти на поставлені питання і отримати готові документи для розірвання шлюбу через суд за все через 10-20 хвилин після подачі заявки. Вам залишиться тільки відправити або подати їх до потрібного суду.
Ви отримаєте:
УВАГА!
Документи до суду можна надіслати Укрпоштою.
На засідання можна не ходити.
Ви отримаєте розлучення дистанційно.
Ваші персональні дані є адвокатською таємницею та охороняються Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"