aria.background

Первый шаг
к новой жизни

1300 990 грн за все документы
Подайте в суд Укрпочтой
Согласие партнера необязательно
Без вашего участия в суде

Заполните анкету и получите документы с инструкцией на e-mail

Сколько в браке детей в возрасте до 18 лет?
В браке есть общее имущество?

Услугу предоставляет Адвокатское бюро

Национальная ассоциация Адвокатов Украины

Перед началом можно позвонить или написать нам для бесплатной консультации адвоката по разводу

Алименты после 18 лет в Украине

В СК Украины указано, что родители обязуются обеспечивать своего ребенка до достижения им возраста 18 лет, даже если они расторгли супружеские отношения. При этом алименты выплачивает тот родитель, который проживает отдельно от ребенка. Такие выплаты могут быть как добровольными, так и взыскаться в судебном порядке. В некоторых случаях алименты выплачиваются детям даже после их совершеннолетия.

Алименты после 18 лет в Украине

В каких случаях выплачиваются алименты после 18 лет?

Согласно Семейному Кодексу Украины, родители обязаны обеспечивать ребенка на протяжении его обучения в высшем учебном заведении. При этом важно соблюдение нескольких положений:

  1. Поступление в колледж или ВУЗ - главным условием получения алиментов является продолжение учебы после достижения совершеннолетия.
  2. Дневная форма обучения. Считается, что у студентов, которые учатся заочно, достаточно времени для подработки и самостоятельного удовлетворения всех своих потребностей. Именно поэтому алименты могут получать только те, кто обучается стационарно.
  3. Возраст до 23 лет. Не обязательно поступать в университет сразу после совершеннолетия. Алименты выплачиваются в том случае, если ребенок поступил в ВУЗ до достижения им 23 лет.
  4. Если у родителей есть возможность содержать ребенка.

Варианты выплаты алиментов совершеннолетним детямтакие же, как и несовершеннолетним: добровольный и принудительный. Последний предполагает взыскание финансовых средств в судебном порядке или нотариально.

Взыскание алиментов после 18 лет в судебном порядке

В таких ситуациях судебный процесс регулируется как Семейным, так и Гражданским Кодексом Украины. Именно поэтому стоит тщательно подготовиться к заседанию и предварительно проконсультироваться с семейным адвокатом, чтобы предотвратить различные ошибки и быть уверенным в положительном вердикте суда. В судебную инстанцию с иском могут обращаться:

  • родитель, который живет вместе с ребенком и обеспечивает все его базовые потребности;
  • непосредственно наследник. Студент даже может взыскать алименты с обоих родителей, однако нужно тщательно подготовиться к процессу, собрав все доказательства, что мать и отец никак не участвуют в содержании и не способны обеспечить достойный уровень жизни.

Процедура выплаты алиментов после 18 лет в Украине имеет свои особенности. Например, денежные средства выплачиваются непосредственно ребенку, а не родителю, с которым он проживает. Оптимальный вариант -наличие у взыскателя банковского счета, на который возможен перевод финансов в безналичной форме.

Документы для взыскания алиментов после 18 лет в Украине

Чтобы взыскать алименты с родителей в судебном порядке, ребенок должен подготовить такую документацию:

  1. Паспорт и идентификационный код.
  2. Исковое заявление. Иск должен быть составлен в соответствии с требованиями ГК Украины, поэтому во избежание проблем лучше проконсультироваться с компетентным юристом.
  3. Справка, подтверждающая стационарное обучение ребенка в учебном учреждении.
  4. Свидетельство о рождении.
  5. Реквизиты банковского счета при необходимости выплаты алиментов в безналичной форме.
  6. Квитанция об оплате за обучение и выписка из банка, подтверждающая расходы и материальное положение студента.

Также суд может потребовать и другую документацию в ходе разбирательства. Обязательно нужно доказать платежеспособность родителей, а именно предоставить документы, которые подтверждают официальную и неофициальную прибыль.Размер выплат определяется в каждом случае индивидуально и в среднем составляет 25% от зарплаты родителя.

Поделиться:

Обговорення
О

Олег Яценко

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, донька вчиться в технікумі. Чи можу я добровільно платити аліменти безпосередньо доньці коли їй  виповниться 18 років? Чи потрібно далі переказувати кошти матері? Дякую за відповідь.

Максим СелезньовАдвокат

Якщо ви добровільно сплачуєте аліменти, то ви звісно можете продовжувати підтримувати матеріально свою дитину стільки, скільки забажаєте. 
Але якщо мати подасть заяву до суду на стягнення аліментів на період навчання повнолітньої дитини, тоді краще сплачувати на рахунок матері, щоб потім не мати проблем з накопиченням боргу.
О

Олег Яценко

Дякую за відповідь. Навіть якщо я у коментарі до платежу доньці буду вказувати що це аліменти, її мати все рівно зможе створити проблеми?

Максим СелезньовАдвокат

Стягувачем аліментів є той з батьків, на чиєму утриманні знаходиться дитина, а не сама дитина.
Обговоріть це питання з матір'ю, чи буде вона подавати відповідну заяву до суду після того, як дитині виповниться 18 років.
Можливо все згодиться без суду.
О

Олег Яценко

Дякую! Ви мені дуже допомогли.
О

Олександр

Максим ,доброго Вам дня. 
Підкажіть , згідно рішення суду я виплачував аліменти 33% із ЗП на двох неповнолітніх  дітей.
Вже пів року старшій дитині виповнилося 18 років,  він знаходиться за кордоном і не навчається , який % аліментів мені  зараз потрібно платити згідно закону ?

Максим СелезньовАдвокат

Добрий день, Олександр

Згідно закону, ви маєте оплачувати аліменти в розмірі 1/4 частки від своїх доходів.

О

Олександр

Варто звернути увагу, якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття (ч. 3 ст. 183 СК України)
 
Максим,  як я розумію , в моєму випадку - мені треба  оплачувати аліменти в розмірі 33% / 2= 16.5% від частки  своїх доходів.
Так це , чи не так ?

Максим СелезньовАдвокат

Олександр, саме так і є

Якщо мати не звернеться до суду із відповідною заявою, то так і можете сплачувати.

При цьому державний виконавець, який стягує аліменти зазвичай самостійно здійснює цей розрахунок.

Добрий день.

Донька закінчить школу в 17 років, вступати до ВУЗа теж буде в 17, а в січні, наступного року, їй виповниться 18. Підкажіть, будь ласка, коли подавати заяву до суду по аліментам, коли буде вступати до ВУЗу, чи коли виповниться 18 років? Дякую 

Максим СелезньовАдвокат

Добрий день

Подати Заяву про стягнення аліментів на дитину, яка продовжує навчання ви зможете одразу, як дитині виповниться 18 років.

В

Вікторія

Доброго ранку! У мого чоловіка є ще донька від першого шлюбу та їй ще у серпні виповнилося 18 років. У вересні вона вступила до ВНЗ на заочно (контракт). Чи забов'язаний мій чоловік сплачувати аліменти?

Максим СелезньовАдвокат

Вітаю.

Так, якщо дитина продовжує навчання, то згідно законодавства України аліменти сплачуються і після 18 років. До досягнення дитиною 23 років. Або до закінчення навчання, якщо це станеться раніше.

Доброго дня, скажіть будь ласка якщо донці у травні 18 років, вчиться по червень включно і планує вступати до вишу. Коли треба пере подавати заяву на аліменти якщо навчання почнеться лише з вересня і необхідні документи для суду будуть лише у серпні( про оплату, вступ і т.д.) Дякую за відповідь.

Максим СелезньовАдвокат

Вітаю

Подати на аліменти у звʼязку із навчанням (після 18 років) ви зможете тільки, коли буде Довідка із ВНЗ. Раніше не вийде.

 

 

Добрий день, дитині в липні виповниться 18 років, вона навчається на стаціонарі в університеті на бюджетній основі. Скажіть будь ласка, чи обов"язково потрібно звертатися до суду для стягнення аліментів з батька після 18 років?, чи потрібна тільки довідка з місця навчання у виконавчий відділ? Дякую

Максим СелезньовАдвокат

Добрий день

Так, для стягнення аліментів після 18 років (у звʼязку із навчанням) вам потрібно отримати довідку ВНЗ, та звернутись до суду із позовною заявою про стягнення аліментів. Далі передати виконавчий документ до державної виконавчої служби.

Ось тут можете отримати зразок потрібної вам Заяви:

https://deposit-documents.com/documents/f29f71e9-f369-44bc-9f6f-9f612ea4f295

Або можете звернутись до нас або іншого практикуючого адвоката для підготовки документів

 

 

Н

Наталия Рудницька

Добрий день дитині 18 р навчається на денні формі ,є рішення суду про аліменти але чоловік не платить чи можливо якось вплинути на це ?

Максим СелезньовАдвокат

Вітаю

У вашому випадку перш-за-все потрібно працювати з вашим державним виконавцем по аліментах. Можете самостійно ознайомитись із матеріалами виконавчого провадження по аліментах або подати письмовий запит і зʼясувати чи вжив виконавець усіх дій потрібних для стягнення аліментів (перевірив доходи боржника, перевірив наявність майна, наклав арешт на рахунки і т.д.).

Якщо виконавець не вчинятиме дій направлених на стягнення, тоді вже можна подати письмову скаргу.

Разом з тим, якщо у боржника немає доходів чи майна, виконавець відповідно і не зможе стягнути кошти на виконання рішення суду.

О

Доброго дня. Підскажіть якщо дитина виїхала з матір'ю за кордон і їй виповнилось 18 років і навчається в навчальному закладі в Німеччині  ,мати і дитина  отримали захист в країні.Чи можливо подати на аліменти на батька? І яким чином?

Максим СелезньовАдвокат

Вітаю!

Ви без проблем зможете отримати аліменти на дитину після 18 років, яка продовжує навчання. Якщо дитина навчається у Німеччині, це не проблема. Головне що вам знадобиться, Довідка з навчального закладу. Якщо ви перебуваєте за кордоном, рекомендую послугу Аліменти під ключ, коли все повністю робимо ми.

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, якщо дитина (18 років) за кордоном, відвідує курси вивчення мови( тут вони прирівнюються до навчання у школі, 5 днів по 4 години) чи має право вона на аліменти? Чи обов'язково ВНЗ, бо планує навчатися далі, але це типу нашого ПТУ?  Дякую. 

Максим СелезньовАдвокат

Законом не встановлено, що продовження навчання дитиною старше 18 років має бути саме у ВНЗ. Тому можна подавати на стягнення аліментів у вашому випадку. Основне що знадобиться - Довідка з навчального закладу (із зазначенням періоду навчання) + переклад. Якщо потрібен зразок заяви або бажаєте скористатись нашою допомогою, пишіть нам у месенджери, контакти є на сайті.

Добрий день!
Підкажіть будь ласка, якщо дитині виповниться 18 років,а вона ще не закінчила школу, аліменти вже не виплачують?

Максим СелезньовАдвокат

Вітаю

Якщо дитина досягла 18 років і продовжує навчання, ви можете звернутись до суду із заявою про стягнення аліментів на дитину, яка продовжує навчання. Основне, що вам знадобиться - довідка з навчального закладу про навчання.

О

Олексій

Добрий день!  В рішенні суду про стягнення аліментів вказано: "стягнути на користь позивача, аліменти на утримання повнолітньої дитини , 05.09.2004 року народження, яка продовжує навчання, в розмірі 1/7 частини всіх видів його заробітку (доходу), починаючи стягнення з дня подання позовної заяви, а саме з 01 вересня 2022 року, і до закінчення останнім навчання у вищому навчальному закладі чи до досягнення ним двадцятитрьохрічного віку, - зважаючи на те, яка з зазначених обставин настане першою." 
Навчання згідно довідки з ВНЗ закінчується 30.06.25 року(освітній рівень бакалавр).
В той же час 23 роки дитині виповниться 05.09.2027 року. Дитина находится за кордоном і  навчається дистанційно, продовжувати навчатись після 23.06.25 не бажає.
Питання: коли і яким чином має припинитись утримання аліментів ?

Максим СелезньовАдвокат

У вашому випадку, виплата аліментів на дитину, яка продовжує навчання, має припинитись у звʼязку із закінченням навчання. Оскільки ця подія настає першою.

Добрий день. Чи можна дитина, яка досягла 18 років і продовжує навчання, але продовжує навчання на заочній формі в українському ВНЗ, але на польській програмі? Тобто вступили без зно, справу з єдбо не надає інститут.

Максим СелезньовАдвокат

Так, можете отримувати аліменти. Але для подання заяви до суду обовʼязково знадобиться довідка з ВНЗ про період навчання.