Як розлучитися у Вірменії?
Розірвання подружніх відносин явно не можна назвати простою, швидкою та дешевою процедурою. Розлучення в судовому порядку завжди супроводжується стресом і неприємними емоціями, а за відсутності кваліфікованої юридичної допомоги справа може взагалі затягтися на кілька місяців/років і повністю виснажити як позивача, так і відповідача. Як розлучитись у Вірменії українцям ми детально розповімо нижче.
Подати на розлучення у Вірменії українцям: варіанти розірвання шлюбу
Розірвати сімейні вузли у Вірменії можна в РАГСі або в суді. Перший варіант є оптимальним і можливий лише за взаємної згоди подружжя припинити подружні стосунки за відсутності спільних дітей віком до 18 років. У такій ситуації пара має подати до державної установи загальну заяву, де зазначено їхнє рішення розірвати шлюб. До суду доведеться звертатися у таких ситуаціях:
- наявність загальних спадкоємців віком до 18 років;
- один із подружжя не дає своєї згоди на розлучення;
- неявка одного з подружжя в РАГС.
Рекомендується скористатися консультацією компетентного адвоката, щоб правильно оформити всю документацію відповідно до чинного законодавства Вірменії, а також бути впевненим у позитивному вердикті судової інстанції.
У деяких випадках органи РАГСу можуть оформити розірвання подружніх відносин на підставі заяви лише однієї людини, якщо другий визнаний зниклим, недієздатним, або перебуває в місцях позбавлення волі 3 роки і більше. Потрібно зазначити, що чоловік не має права подавати заяву на розлучення, якщо на цей момент його дружина вагітна.
Які помилки можна припустити при складанні позову?
Навіть якщо розірвання подружніх відносин здійснюється за взаємною згодою подружжя, при неправильному складанні позову державна установа може відмовити парі. До найпоширеніших помилок належать:
- неправильне визначення підсудності справи про розрив сімейних зв'язків;
- відсутність у документі всіх необхідних даних;
- відсутність квитанції, що підтверджує оплату судового збору або зовсім несплата державного мита;
- відсутність документа, яким потрібно доповнити заяву.
Одна з перелічених вище помилок може стати причиною того, що розгляд справи може розтягнутися навіть на кілька років.
Які документи необхідно подавати до судової інстанції?
Позовну заяву. Потрібно подати два екземпляри.
- Квитанція про сплату судового збору.
- Копія документа, що підтверджує особу позивача.
- Копія свідоцтва, що підтверджує узаконення відносин.
- Копія свідоцтва про народження за наявності у кількох спільних дітей віком до 18 років.
Розірвання шлюбу у Вірменії в судовому порядку відрізняється тривалістю: провадження може бути відкрито від 1 місяця до 1 року. Враховуючи, що сам процес розлучення у Вірменії не можна назвати простою процедурою, можуть виникнути додаткові складності, якщо у пари є спірні питання. Наприклад, питання виплати аліментів, визначення місця подальшого проживання неповнолітнього малюка, поділу спільно нажитого майна можуть істотно збільшити кількість судових засідань і, відповідно, тривалість розірвання шлюбу.
Розірвання шлюбу у Вірменії онлайн
Ви можете дізнатись, як подати на розлучення у Вірменії онлайн українцям у кваліфікованого сімейного адвоката. Фахівець надасть вичерпну консультацію, а також забезпечить повний супровід протягом усього процесу розлучення.