В Україні подружжя ухвалює рішення регулювати матеріальні відносини в сім'ї за допомогою спеціального договору вкрай рідко. Приблизно у трьох випадках на 1000 зареєстрованих шлюбів. Однак для деяких подружніх пар розірвання шлюбного договору стає злободенним. Для захисту своїх інтересів, прав дітей доводиться звертатися за допомогою фахівців у галузях цивільного та сімейного права.
Яким чином можна змінити або розірвати шлюбний договір
Все змінюється і ставлення подружжя до зобов'язань, зафіксованим свого часу, також може змінитись. Якщо залишаються спірні питання, то щодо них можна домовитися та досягти компромісу. Також можлива ситуація, коли подружжя спільно приходить до думки, що більше немає необхідності існування раніше укладеного договору. Подружжя може:
- розірвати шлюбний контракт, у якому більше немає потреби;
- внести до тексту угоди зміни, доповнення.
Що стосується дати припинення дії колишніх зобов'язань, то нею за взаємною згодою вважатиметься день, коли:
- було підписано контракт;
- подружжя направило нотаріусу заяву про розірвання шлюбного договору.
За наявності яких підстав можливе розірвання шлюбного контракту
Погодження щодо того, щоб змінити умови угоди або припинити її дію, подружжю вдається досягти не завжди. Тоді стороні, яка вважає, що її інтереси порушуються, доводиться відстоювати їх через суд, вимагаючи розірвати шлюбний договір.
Для того, щоб звернутися з позовом, потрібно пред'явити підстави, довести, що:
- договір явно порушується відповідачем і ці порушення є суттєвими;
- змінилися умови, за яких укладалась угода. Тому слід кардинально переглянути (на що не йде відповідач) або розірвати шлюбний контракт.
Суд прийме до розгляду позов про розірвання шлюбного договору, якщо інтереси позивача, дітей, непрацездатних членів сім'ї явно обмежуються.
Як розірвати шлюбний договір
Якщо мирним шляхом не можна внести зміни до угоди, то для захисту інтересів постраждалої сторони та інших членів сім'ї доводиться звертатися до суду. Розумно залучити спеціаліста, щоб грамотно скласти заяву, зібрати доказову базу, відстоювати свої інтереси під час розгляду справи. З позовом про розірвання шлюбного договору слід звернутися до суду за місцем реєстрації, проживання відповідача.