Шлюби в Україні розриваються достатньо часто, нерідко це відбувається досить напружено і нервово. Значні труднощі виникають, коли відбувається розлучення з розділом майна. Виникають труднощі щодо того, яке майно слід поділити, яка власність відноситься до особистої, в якому співвідношенні слід здійснити розділення житла, земельної ділянки, підприємства тощо.
Як здійснюється розлучення з розділом майна
При з'ясуванні того, що відноситься до загального спільного майна подружжя, прийнято спиратися на норми Сімейного кодексу України (СКУ). Розділ 8 кодексу присвячений регулюванню права подружжя на таку власність. У ситуації, коли подружжю, у яких немає спільних дітей, належить розлучення з розділом майна в Україні, діє норма ч. 3 ст. 106 СКУ. Заява подається до органу реєстрації актів цивільного стану, наявність майнового спору не вплине на прийняття ним рішення розірвати шлюб.
Подружжю, у яких є діти, розлучатися доводиться в суді. В судовому порядку будуть врегульовані і суперечки з приводу майна, якщо сторони не досягнуть згоди самостійно.
Розлучення з розділом майна в Україні: як ділять спільно нажите
Уявлення, що все, що подружжя нажили у шлюбі, при його розірвання покладається поділити порівну, ґрунтується на положеннях ст. 60 СКУ. Однак майнові відносини настільки складні, що в цих питаннях слід в першу чергу брати до уваги норми цивільного права. Тому Верховний Суд України у 2016 році прийняв найважливіше рішення у справі №6-801цс16. Саме цим правовим актом пропонується керуватися суддям при розгляді справ, пов'язаних з розділом майна подружжям. Суть полягає в тому, що чоловік, який претендує на частку майна, зобов'язується довести, що причетний до придбання, вклавши в нього свою працю і / або гроші.
Розлучення з розділом майна: особливості
Коли подружжя чекає розлучення з розділом майна в Україні, а його реальну вартість оцінити складно, то раціонально залучити юридичний супровід. Складнощі виникають під час розподілу:
- приватизованої земельної ділянки;
- поспішно проданого автомобіля;
- підприємства;
- речей, придбаних в кредит і т. п.
У кожному разі виникають нюанси правового характеру, розібратися в яких допоможе досвідчений юрист.