Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Розірвання шлюбу через РАЦС

Українським законодавством передбачено два способи розірвання шлюбу – через органи РАЦСу та через суд. Розлучення через РАЦС – коли спільних дітей немає та обоє з пари згодні на розлучення. Через суд – коли є діти, розлучення бажає лише хтось один з подружжя або ж сторони не мають можливості з’являтись до РАЦСу.

Перелік документів для розлучення через РАЦС, можна знайти у нас на сайті. Сьогодні ж поговоримо, як правильно подати та оформити заяву про розірвання шлюбу через РАЦС.

Подання заяви для розлучення через РАЦС

Орган РАЦСу припиняє шлюб за спільною заявою сімейної пари, якщо чоловік та дружина прийняли взаємне рішення про розлучення та не мають спільних дітей віком до 18 років.

Заява на розлучення через РАЦС подається до відділу державної реєстрації за місцем прописки чоловіка або дружини. Подати заяву на розлучення через РАЦС можна традиційним способом – безпосередньо звернувшись у відповідний орган за місцем реєстрації або ж через державний веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», створений при сприянні Міністерства Юстиції України. Але навіть після подання заяви на розлучення через РАЦС онлайн вам все одно доведеться з’явитись до РАЦСу для закінчення процедури розлучення.

Як подати заяву на розлучення через РАЦС

При поданні заяви на розлучення через РАЦС обидві сторони процесу мають надати співробітнику РАЦСу наступні документи:

Подаючи на розлучення через РАЦС, подружжя не має пояснювати у заяві причини свого рішення чи вказувати, що саме призвело по розпаду сім'ї. Між подачею заяви та припиненням шлюбу має пройти 30 днів, якщо за цей час ніхто з подружжя не передумав та не відкликав заяву, чоловік і дружина повинні з’явитися у РАЦС в призначений співробітником органу час для завершення процедури.

Як подати заяву на розлучення через РАЦС онлайн – детальна інструкція

розірвання шлюбу через РАЦС розлучення через РАЦС

Як подати заяву на розлучення через РАЦС онлайн – детальна інструкція

Для подання заяви про розірвання шлюбу через РАЦС не обов’язково йти до установи. Записатися на приймання до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, подати заяву на розірвання шлюбу через РАЦС чи отримати консультацію спеціаліста можливо і онлайн через електронний сервіс створений Міністерством юстиції України. Це дозволить зекономити час і пришвидшити процедуру.

Для Вашої зручності ми підготували детальну інструкцію реєстрації на Веб-порталі та подання всіх необхідних документів.

Реєстрація

Зайдіть на сайт порталу, , виберіть опцію «Первинна реєстрація» та зареєструйтесь для подачі заяви на розірвання шлюбу через РАЦС . Для цього вигадайте логін, ведіть електронну пошту, прізвище, ім’я та по батькові, надайте дозвіл на обробку персональних даних та дочекайтесь поки на пошту прийде пароль, за допомогою якого ви зможете зайти у свій особистий кабінет.

розірвання шлюбу через РАЦС

Вибір потрібного виду заяви

З переліку послуг оберіть «Заява про державну реєстрацію розірвання шлюбу» Далі натисніть на потрібний вид заяви: «Про розірвання шлюбу подружжя, що не має дітей», «Про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 СКУ» чи «Про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду». В даному випадку обираємо другий варіант заяви на розірвання шлюбу через РАЦС .

розлучення через РАЦС

Вибір відділу РАГСу

У вкладці «Загальне» виберіть регіон та відділ РАГСу згідно з вашою пропискою або пропискою чоловіка/дружини. Вкажіть найбільш зручний для вас день та час для запису на прийом до обраного органу РАЦСу. Далі збережіть внесенні дані.

розірвання шлюбу через РАЦС

Внесення персональних даних про чоловіка та дружину

Внесіть персональні відомості свої та чоловіка, адресу проживання, паспортні дані, відомості щодо сплати держмита.

розлучення через РАЦС розірвання шлюбу через РАЦС

Прикріплення копій документів

На цьому етапі прикріпіть до заяви про розірвання шлюбу через РАЦС завчасно відскановані документи: паспорт, код, свідоцтво про шлюб, документ, що підтверджує звільнення від сплати держмита (при наявності), натисніть «Зберегти».

розлучення через РАЦС

Підтвердження особистості за допомогою BankID чи цифрового підпису

Підтвердить свою особистість за допомогою банківської карти або цифрового підпису та натисніть «Відправити»

Упродовж 24 годин після подання заяви на розірвання шлюбу через РАЦС вам надійде повідомлення, з підтвердженням обраної для реєстрації припинення шлюбу дати та часу. Для закінчення процесу розлучення через РАЦС потрібно буде з'явитися в зазначений день в РАЦС з паспортами, квитанцією про сплату держмита й свідоцтвом про шлюб. Отже, подання заяви про розлучення онлайн через РАЦС не звільняє від необхідності його відвідування, але значно пришвидшує процедуру.