Українським законодавством передбачено два способи розірвання шлюбу – через органи РАЦСу та через суд. Розлучення через РАЦС – коли спільних дітей немає та обоє з пари згодні на розлучення. Через суд – коли є діти, розлучення бажає лише хтось один з подружжя або ж сторони не мають можливості з’являтись до РАЦСу.
Перелік документів для розлучення через РАЦС, можна знайти у нас на сайті. Сьогодні ж поговоримо, як правильно подати та оформити заяву про розірвання шлюбу через РАЦС.
Орган РАЦСу припиняє шлюб за спільною заявою сімейної пари, якщо чоловік та дружина прийняли взаємне рішення про розлучення та не мають спільних дітей віком до 18 років.
Заява на розлучення через РАЦС подається до відділу державної реєстрації за місцем прописки чоловіка або дружини. Подати заяву на розлучення через РАЦС можна традиційним способом – безпосередньо звернувшись у відповідний орган за місцем реєстрації або ж через державний веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», створений при сприянні Міністерства Юстиції України. Але навіть після подання заяви на розлучення через РАЦС онлайн вам все одно доведеться з’явитись до РАЦСу для закінчення процедури розлучення.
При поданні заяви на розлучення через РАЦС обидві сторони процесу мають надати співробітнику РАЦСу наступні документи:
Подаючи на розлучення через РАЦС, подружжя не має пояснювати у заяві причини свого рішення чи вказувати, що саме призвело по розпаду сім'ї. Між подачею заяви та припиненням шлюбу має пройти 30 днів, якщо за цей час ніхто з подружжя не передумав та не відкликав заяву, чоловік і дружина повинні з’явитися у РАЦС в призначений співробітником органу час для завершення процедури.
Для подання заяви про розірвання шлюбу через РАЦС не обов’язково йти до установи. Записатися на приймання до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, подати заяву на розірвання шлюбу через РАЦС чи отримати консультацію спеціаліста можливо і онлайн через електронний сервіс створений Міністерством юстиції України. Це дозволить зекономити час і пришвидшити процедуру.
Для Вашої зручності ми підготували детальну інструкцію реєстрації на Веб-порталі та подання всіх необхідних документів.
Зайдіть на сайт порталу, , виберіть опцію «Первинна реєстрація» та зареєструйтесь для подачі заяви на розірвання шлюбу через РАЦС . Для цього вигадайте логін, ведіть електронну пошту, прізвище, ім’я та по батькові, надайте дозвіл на обробку персональних даних та дочекайтесь поки на пошту прийде пароль, за допомогою якого ви зможете зайти у свій особистий кабінет.
З переліку послуг оберіть «Заява про державну реєстрацію розірвання шлюбу» Далі натисніть на потрібний вид заяви: «Про розірвання шлюбу подружжя, що не має дітей», «Про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 СКУ» чи «Про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду». В даному випадку обираємо другий варіант заяви на розірвання шлюбу через РАЦС .
У вкладці «Загальне» виберіть регіон та відділ РАГСу згідно з вашою пропискою або пропискою чоловіка/дружини. Вкажіть найбільш зручний для вас день та час для запису на прийом до обраного органу РАЦСу. Далі збережіть внесенні дані.
Внесіть персональні відомості свої та чоловіка, адресу проживання, паспортні дані, відомості щодо сплати держмита.
На цьому етапі прикріпіть до заяви про розірвання шлюбу через РАЦС завчасно відскановані документи: паспорт, код, свідоцтво про шлюб, документ, що підтверджує звільнення від сплати держмита (при наявності), натисніть «Зберегти».
Підтвердить свою особистість за допомогою банківської карти або цифрового підпису та натисніть «Відправити»
Упродовж 24 годин після подання заяви на розірвання шлюбу через РАЦС вам надійде повідомлення, з підтвердженням обраної для реєстрації припинення шлюбу дати та часу. Для закінчення процесу розлучення через РАЦС потрібно буде з'явитися в зазначений день в РАЦС з паспортами, квитанцією про сплату держмита й свідоцтвом про шлюб. Отже, подання заяви про розлучення онлайн через РАЦС не звільняє від необхідності його відвідування, але значно пришвидшує процедуру.
Ви отримаєте:
УВАГА!
Документи до суду можна надіслати Укрпоштою.
На засідання можна не ходити.
Ви отримаєте розлучення дистанційно.
Ваші персональні дані є адвокатською таємницею та охороняються Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"