Перевірте можливість розлучення

У шлюбі є діти віком до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?
Послугу надає Адвокатське бюро
код 42845064. Свідоцтво №000208
Відомості за посиланням.

Перший крок
до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро
Отримайте документи онлайн
зі знижкою 50% за 799 грн 1600 грн
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді

Розлучення в Україні з неповнолітніми дітьми

Багато шлюбів, що укладаються в Україні, завершується розлученнями. Коли подружжя нажило дітей та вони не досягли повноліття, навколо процесу розлучення з неповнолітньою дитиною виникають суттєві суперечки, адже інтереси дітей найчастіше виявляються недостатньо захищеними.

Розлучення в Україні з неповнолітніми дітьми через РАГС (РАЦС)

Сімейний кодекс стоїть на захисті прав дитини. Тому розлучатися через орган РАГС сімейним парам дозволяється лише за відсутності дітей (п. 1 ст. 106 СКУ). Однак це формулювання щодо подружжя потребує уточнення. Йдеться про дітей:

З чого випливає, що в Україні розлучення з неповнолітніми дітьми можливе через РАГС, якщо вони:

Подати на розлучення з неповнолітньою дитиною до органу РАГС також має право один із батьків, якщо другий:

Як подати на розлучення з неповнолітніми дітьми до суду

Якщо у вашому випадку закон не передбачає винятків, то на розлучення в Україні з неповнолітніми дітьми слід подавати до суду. Подружжя може домовитися, в якому суді їм зручніше провести процес. Якщо питання не виходить узгодити, то позов подають там, де зареєстровано відповідача. Інакше суд може взяти до уваги, що позивачу складно діставатися на засідання, так і відмовити в прийнятті заяви.

Розлучення з неповнолітньою дитиною: правила процедури

Наявність неповнолітніх дітей в шлюбі не є перешкодою для розлучення.

Можливі два варіанта, коли в шлюбі є неповнолітня дитина. Перший - потрібно подати до суду спільну заяву подружжя, перед цим уклавши нотаріально посвідчений договір про порядок проживання та забезпечення дітей, участі у їх вихованні, розмір аліментів.

Другий - розлучитися в судовому порядку, без укладання договору, якщо між подружжям є взаєморозуміння і домовленості щодо утримання і порядку проживання їх неповнолітньої дитини.