У багатьох подружніх пар в Україні, які виховують спільних дітей, не складаються відносини. Тоді подружжя поодинці або разом починає з'ясовувати, як здійснити розлучення за наявності дітей до 18 років. Загальну норму для таких ситуацій встановлено ст. 109 СКУ.
Визнаючи за кожним із подружжя право розірвати шлюбний союз, Сімейний кодекс особливо виділяє ситуації, коли заява на розлучення з дитиною до 18 років не повинна братися до розгляду. Підстави наведено у п. 2 ст. 110 СКУ:
Виняток із цих правил, які не дозволяють розірвати шлюб, також встановлено п. 2 ст. 110 СКУ. Розлучення за наявності дітей до 18 років все-таки виявляється можливим, якщо одному з подружжя інкримінується щодо другого протиправна поведінка, яка містить ознаки злочину.
В органі РАЦС приймуть заяву на розлучення з дитиною до 18 років, яку подав один із подружжя, посилаючись на норму п. 1 ст. 107 СКУ. Заяву доведеться доповнити документом, що підтверджує, що друга людина:
Якщо подружжя погодилося, що у нього немає іншого виходу, як оформити розлучення за наявності дітей віком до 18 років через суд, то їм варто подбати про скорочення тривалості судового процесу. Для цього заздалегідь:
Якщо батьки змогли досягти згоди з усіх питань щодо майбутнього становища дітей, то розгляд їхньої заяви відбуватиметься в рамках окремого судового провадження. Цю норму запровадили до судової практики за рішенням ВСУ (п. 8 постанови № 11 пленуму, який проходив у грудні 2007 року).
Коли подружжя не має згоди, то розлучення з дітьми до 18 років затягнеться. Суду потрібно більше часу, щоб розібратися, як захистити інтереси дітей.
Ви отримаєте:
УВАГА!
Документи до суду можна надіслати Укрпоштою.
На засідання можна не ходити.
Ви отримаєте розлучення дистанційно.
Ваші персональні дані є адвокатською таємницею та охороняються Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"