aria.background

Перший крок
до нового життя

1200 899 грн за усі документи
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді
Судова система України працює 💙💛
Ви можете розлучитися під час воєнного стану

Заповніть анкету та отримайте документи з інструкцією на e-mail

Скільки у шлюбі дітей до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?

Послугу надає Адвокатське бюро

Національна асоціація Адвокатів України

Перед початком можна зателефонувати або написати нам для безкоштовної консультації по розлученню

Як правильно написати позовну заяву на розлучення при наявності дітей?

Подання позовної заяви на розлучення при наявності дітей - важливий етап судового процесу. Нижче я наводжу загальні вказівки, як правильно скласти таку заяву. Однак слід мати на увазі, що це загальна інформація, і вам може бути корисно звертатися до професійного адвоката чи юриста для отримання індивідуальних порад, оскільки справи можуть бути різноманітними, і кожна має свої особливості.

 1. Заголовок:
  • Зазначте суд, до якого ви подаєте заяву. Зазвичай це буде заголовком документу.
 2. Інформація про сторони:
  • Зазначте повне ім'я, адресу, дату народження та інші ідентифікаційні дані для вас і вашого партнера.
 3. Фактичні обставини:
  • Опишіть фактичні обставини, які слугують підставою для розлучення. Включіть деталі щодо дітей, такі як імена, дати народження, і бажано, висвітліть ваші плани з щодо їхнього виховання та утримання.
 4. Вимоги:
  • Визначте, якщо це можливо, ваші вимоги щодо опіки над дітьми, аліментів, поділу майна тощо.
 5. Підтвердження основних фактів:
  • Додається документальне підтвердження основних фактів (наприклад, копії свідоцтв про народження дітей, документи, що підтверджують ваш шлюб і т.д.).
 6. Бажання щодо мирного врегулювання:
  • Вираження бажання вирішити питання розлучення мирним шляхом може бути включено, а також пропозиція щодо участі в медіації чи інших формах альтернативного врегулювання спорів.
 7. Вимоги до судових вироків:
  • Зазначте ваші вимоги щодо того, як ви б хотіли, щоб суд вирішив питання.
 8. Підпис та дата:
  • Додається ваш особистий підпис та дата.

Завжди рекомендується отримати юридичну консультацію при складанні такої заяви, оскільки правила можуть відрізнятися.

Куди подається позовна заява на розлучення при наявності дітей?

Позовна заява на розлучення при наявності дітей подається до суду. В Україні, як правило, це буде місцевий суд того судового округу, де проживає одна зі сторін або де має місце останнє спільне проживання подружжя.

Основні кроки для подання позовної заяви на розлучення включають:

 1. Складання позовної заяви:
  • Складіть позовну заяву, в якій детально викладіть обставини розлучення, особливості щодо дітей, вимоги та інші необхідні дані.
 2. Документальне підтвердження:
  • Додається документальне підтвердження обставин, таке як копії свідоцтв про народження дітей, шлюбне свідоцтво, а можливо, інші документи, що стосуються питань опіки, аліментів і поділу майна.
 3. Подання до суду:
 4. Судовий процес:
  • Суд розглядає вашу справу, можливо, призначає слухання, під час якого обидві сторони мають можливість представити свої аргументи.
 5. Вирок суду:
  • Суд приймає вирок, який може містити рішення щодо розлучення, опіки над дітьми, аліментів та інших питань.

Важливо враховувати, що у вас може бути корисно звернутися сімейного юриста для консультації та представлення в суді. Інструкції щодо подачі заяви можуть відрізнятися в залежності від конкретного регіону, тому слід дотримуватися місцевих законодавчих вимог і правил.

У яких випадках можуть не прийняти позовну заяву на розлучення при наявності дітей?

Є деякі ситуації, в яких суд може відхилити позовну заяву на розлучення при наявності дітей. Нижче наведені деякі можливі причини:

 1. Недостатні обгрунтування:
  • Якщо в позовній заяві не надано достатньої інформації або обгрунтувань для розлучення, суд може вимагати додаткових деталей або відхилити заяву.
 2. Наявність спірних питань:
  • Якщо є спірні питання, такі як неузгодженість стосовно опіки над дітьми, аліментів чи інших правоважливих питань, суд може вимагати врегулювання цих питань перед подачею заяви.
 3. Невідповідність законодавчим вимогам:
 4. Спроба уникнути обов'язків по вихованню дітей:
  • Якщо суд виявляє, що подання заяви про розлучення є спробою однієї зі сторін уникнути обов'язків по вихованню дітей чи поділу майна, це може служити підставою для відхилення.
 5. Відсутність взаєморозуміння стосовно розлучення:
  • Якщо сторони не досягли взаєморозуміння щодо умов розлучення, суд може вимагати додаткових зусиль для врегулювання конфлікту або відхилити заяву.

Чи можна скласти позовну заяву на розлучення так, щоб не приходити на засідання суду ?

Так, у деяких випадках можна подати позовну заяву на розлучення і спробувати уникнути особистого з'явлення на засідання суду, але це може бути залежно від конкретних обставин і правил, які діють в Україні. Можливості цього можуть визначатися законодавством та практикою конкретної країни чи регіону.

У деяких випадках, якщо сторони досягли взаєморозуміння і подали спільну позовну заяву, суд може розглянути справу на письмовому етапі, без особистого з'явлення на засідання. Однак це не є загальним правилом і може залежати від правил судового процесу та політики конкретного суду.

Якщо ви розглядаєте можливість уникнути з'явлення на засіданні суду, рекомендується звернутися до місцевого адвоката або юриста для отримання конкретних порад, відповідно до місцевого законодавства та практики. Пам'ятайте, що правила можуть різнитися в різних юрисдикціях, і важливо враховувати індивідуальні обставини вашої справи.

Які документи подаються до суду разом з позовною заявою на розлучення при наявності дітей?

Для подачі позовної заяви на розлучення при наявності дітей до суду, додаються певні документи для підтвердження фактів та обставин справи. Інформація та вимоги можуть варіюватися в залежності від юрисдикції, але основні документи можуть включати:

 1. Позовна заява:
  • Офіційний документ, у якому викладаються основні факти та вимоги щодо розлучення.
 2. Свідоцтво про шлюб:
  • Копія шлюбного свідоцтва, яке підтверджує наявність шлюбу між сторонами.
 3. Документи, що підтверджують факт народження дітей:
  • Копії свідоцтв про народження дітей, які підтверджують факт їхнього народження та батьківство.
 4. Інші документи за потреби:

Чи можна замовити написання позовної заяви сімейному юристу ?

Так, ви можете звернутися до сімейного юриста або адвоката і замовити написання позовної заяви на розлучення при наявності дітей. Багато адвокатських бюро та юридичні консультанти спеціалізуються на питаннях сімейного права, включаючи розлучення та опіку над дітьми.

Щоб замовити написання позовної заяви, вам слід взяти з собою на консультацію всі наявні документи, які стосуються вашої справи, такі як свідоцтва про народження дітей, шлюбне свідоцтво, а також будь-які інші документи, що можуть бути важливими для справи.

Під час консультації з адвокатом ви можете обговорити всі аспекти вашої справи, висловити свої бажання та вимоги щодо розлучення, опіки над дітьми та інших питань. Адвокат може допомогти вам підготувати відповідну позовну заяву, яка врахує всі ваші індивідуальні обставини та вимоги.

Замовлення послуг сімейного юриста може виявитися корисним, особливо якщо у вас є конкретні питання або обставини, які потребують юридичної експертизи та підтримки.

Поділитися:

Обговорення