aria.background

Перший крок
до нового життя

1200 899 грн за усі документи
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді
Судова система України працює 💙💛
Ви можете розлучитися під час воєнного стану

Заповніть анкету та отримайте документи з інструкцією на e-mail

Скільки у шлюбі дітей до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?

Послугу надає Адвокатське бюро

Національна асоціація Адвокатів України

Перед початком можна зателефонувати або написати нам для безкоштовної консультації по розлученню

Розлучення в Польщі для українців, які перебувають на тимчасовому захисту

Процедура розлучення в Україні для українців, при наявності дітей до 18 років

Процедура розлучення в Україні при наявності дітей до 18 років включає кілька етапів і регулюється сімейним законодавством України. Ось загальний огляд цього процесу:

 1. Подання на розлучення:Процес починається з подання однією або обома сторонами подання на розлучення до суду за місцем проживання одного з подружжя.
 2. Медіація:Законодавство не передбачає обов'язковий етап медіації для подружжя з дітьми. Медіатор намагається допомогти сторонам досягти домовленості з питань, пов'язаних з дітьми та умовами розлучення.
 3. Угода про подальше виховання дітей:Спільною угодою батьків або рішенням суду визначається опікунство над дітьми, а також визначаються права та обов'язки кожного з батьків. Така угода укладається за вашим бажанням.
 4. Ухвалення рішення суду:Суд вирішує питання розлучення, а за потреби і опіки та утримання дітей.
 5. Закінчення процедури:Після винесення рішення суду та внесення його до РАЦС розлучення стає офіційним.

Важливо отримати професійну правову консультацію та, при необхідності, представництво в суді для ефективного вирішення питань, пов'язаних з розлученням та опікою над дітьми.

Які документи потрібно зібрати для розлучення в Україні при наявності дітей до 18 років ?

Для розлучення в Україні при наявності дітей до 18 років зазвичай потрібно зібрати наступні документи:

 1. Подання на розлучення: Заява про розлучення подається до суду за місцем проживання одного з подружжя.
 2. Документи осіб:Паспорти обох подружжя.
 3. Документи про шлюб:Свідоцтво про шлюб (оригінал).
 4. Документи про народження дітей:Свідоцтва про народження всіх дітей, які є спільними у подружжя.
 5. Угода про подальше виховання дітей:Якщо подружжя вже досягли угоди з питань, пов'язаних з дітьми (опіка, відвідування), то цю угоду слід представити.
 6. Інші документи:Залежно від конкретних обставин справи, суд може вимагати інші документи.

Скільки може тривати розлучення при наявності дітей до 18 років?

Процес розлучення в Україні при наявності дітей до 18 років може значно варіюватися і залежить від ряду факторів. Ось деякі з них:

 1. Угода між сторонами:Якщо подружжя досягло угоди щодо всіх питань, пов'язаних з дітьми та розлученням, процес може бути швидшим.
 2. Судова навантаженість:Тривалість може залежати від кількісті справ, які розглядає суд, і його завантаженістю.
 3. Судові вирішення:Якщо справа потрапляє до суду, час, який витрачається на розгляд судових засідань і винесення рішення, може вплинути на тривалість.

Загалом, тривалість розлучення може коливатися від кількох місяців до року чи більше. Важливо мати на увазі, що індивідуальні обставини і особливості кожної справи можуть вплинути на загальний час проходження процесу розлучення.

Як проходить розлучення в Польщі для українців, які перебувають на тимчасовому захисту, при наявності дітей до 18 років?

Розлучення в Польщі для українців, які перебувають на тимчасовому захисті, і мають дітей до 18 років, включає кілька етапів. Важливо враховувати, що процедури можуть бути складнішими для іноземців, тим більше, якщо вони знаходяться під захистом. Але найпростіше отримати таке розлучення через суд в Україні.

Ось загальний огляд процесу:

 1. Збір необхідних документів:Паспорти та інші ідентифікаційні документи батьків. Документи про шлюб (свідоцтво про шлюб). Свідоцтва про народження всіх дітей, які є спільними у подружжя.
 2. Подання на розлучення:Подружжя подає спільне подання на розлучення до відповідного органу (Sąd Okręgowy - Районний суд). Якщо один із подружжя є іноземцем, може знадобитися спеціальне дозвільне подання.
 3. Медіація (за необхідності):В деяких випадках медіація може бути обов'язковою частиною процесу розлучення.
 4. Вирішення питань опіки та утримання: Суд визначає питання опіки та утримання дітей. Враховуються благополуччя дітей, а також можливості та обставини кожного з батьків.
 5. Оформлення рішення суду: Після прийняття рішення суду, подання оформляється відповідними юридичними документами.
 6. Можливе визначення опіки:Суд може визначити опіку, яка може бути спільною або призначена одному з батьків.
 7. Можливе визначення утримання:Суд може визначити обов'язки щодо утримання дітей, якщо це не врегульовано добровільно.
 8. Залучення адвоката:Залучення адвоката може бути рекомендованим для захисту прав та інтересів сторін.

Важливо враховувати, що судовий процес може бути складним, і українцям, які перебувають на тимчасовому захисті, рекомендується отримати правову консультацію та взяти до уваги специфічні вимоги та процедури для іноземців у Польщі. Найпростіший варіант розлучення у такому випадку – через суд в Україні.

Які документи потрібно зібрати для розлучення в Польщі для українців, які перебувають на тимчасовому захисті, при наявності дітей до 18 років ?

Процес збору документів для розлучення в Польщі може бути складним, особливо для іноземців, таких як українці, які перебувають на тимчасовому захисті. Тут перераховані деякі основні документи, які можуть знадобитися:

 1. Паспорти та документи осіб:Копії паспортів обох подружжя.
 2. Документи про шлюб:Свідоцтво про шлюб або інше документальне підтвердження шлюбу (оригінал або копія).
 3. Документи про народження дітей:Свідоцтва про народження всіх дітей, які є спільними у подружжя.
 4. Документи, підтверджуючі тимчасовий захист:Документи, що підтверджують тимчасовий захист в Польщі.
 5. Документи, що підтверджують проживання:Документи, які підтверджують факт проживання подружжя в Польщі (наприклад, рахунки за комунальні послуги, орендні угоди).
 6. Медичні довідки:Можуть знадобитися медичні довідки, особливо якщо вони впливають на здатність батьків надавати належний догляд за дітьми.
 7. Документи про доходи:Залежно від обставин, суд може вимагати документи, які підтверджують фінансовий стан сім'ї.
 8. Угода про подальше виховання дітей (якщо є):Якщо подружжя вже досягли угоди з питань, пов'язаних з дітьми (опіка, відвідування), то цю угоду слід представити.
 9. Документи про участь у медіації (за необхідності):Якщо медіація була проведена, може бути потрібно представити відповідні сертифікати чи документи.

Звертайте увагу, що це загальний перелік і може бути додатково вимагатися конкретних документів залежно від обставин. Рекомендується звертатися до юридичного консультанта або адвоката, який має досвід у сімейному праві в Польщі, для отримання точної інформації та консультації щодо документів для вашої конкретної ситуації. Крім того, при розлученні через суд в Україні, перелік значно простіший.

Які основні відмінності розлучення для українців в Україні та Польщі, які мають дітей до 18 років?

Розлучення в Україні та Польщі має свої відмінності через різницю в законодавстві та судових процедурах обох країн. Ось кілька основних відмінностей:

 1. Законодавство: Кожна країна має власне сімейне законодавство, яке визначає процедури розлучення та визначення опіки за дітьми. Важливо вивчити закони України та Польщі, щоб розуміти особливості розлучення.
 2. Процедури суду: В Україні справи про розлучення розглядаються сімейними судами. В Польщі справи можуть розглядатися в районних або окружних судах.
 3. Медіація: В деяких випадках обидві країни можуть вимагати обов'язкової медіації перед судовим розглядом. Правила та вимоги до медіації можуть відрізнятися.
 4. Опіка за дітьми: Критерії призначення опіки за дітьми можуть відрізнятися. Враховуються благополуччя дитини, можливості батьків тощо. Угода між батьками або рішення суду визначає опіку.
 5. Терміни і процедури: Терміни та процедури можуть відрізнятися в залежності від конкретної ситуації та законодавства.
 6. Юридична допомога: В Україні та Польщі рекомендується залучити юриста або адвоката для представництва в суді та отримання правової консультації.
 7. Фінансові аспекти: Вимоги до утримання дітей та розподілу майна можуть відрізнятися.
 8. Міжнародний аспект: У випадку, коли один з подружжя є громадянином іншої країни, можуть виникати додаткові аспекти міжнародного права, такі як визнання рішень суду.

Ці відмінності вимагають уважного дотримання законів та відповідних процедур в кожній країні. Оле порівнявши усі переваги і недоліки можемо зробити висновок, що розлучення через суд в Україні є найпростішим варіантом.

Поділитися:

Обговорення