aria.background

Перший крок
до нового життя

1200 899 грн за усі документи
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді
Судова система України працює 💙💛
Ви можете розлучитися під час воєнного стану

Заповніть анкету та отримайте документи з інструкцією на e-mail

Скільки у шлюбі дітей до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?

Послугу надає Адвокатське бюро

Національна асоціація Адвокатів України

Перед початком можна зателефонувати або написати нам для безкоштовної консультації по розлученню

Як розлучитись, якщо шлюб заключався в Європі

Як можна розірвати шлюб в Україні, якщо він був зареєстрований на території іншої держави ?

Розірвання шлюбу в Україні, якщо він був зареєстрований на території іншої держави, може здійснюватися відповідно до . Процедури та вимоги можуть відрізнятися в залежності від конкретних обставин, але основні кроки можуть виглядати наступним чином:

 1. Визначення юрисдикції:
  • Визначте, чи має Україна юрисдикцію над вашою справою. Це може залежати від того, де ви проживаєте або де обидва партнери хочуть розірвати шлюб.
 2. Збір документів:
  • Зберіть всі необхідні документи, такі як свідоцтво про шлюб, документи, що підтверджують громадянство, та інші необхідні матеріали.
 3. Подання заяви:
  • Подайте заяву на розірвання шлюбу в судовий орган, який має юрисдикцію над вашою справою. В заяві слід вказати підстави для розірвання шлюбу.
 4. Судовий процес:
  • Справа розглядатиметься в судовому порядку. Суд може вимагати додаткових доказів чи інформації, і вам може бути призначено судове слухання.
 5. Рішення суду:
  • Суд прийме рішення щодо розірвання шлюбу. Рішення стає остаточним після закінчення всіх можливих апеляційних процедур.

Важливо зазначити, що процедури можуть змінюватися в залежності від конкретних обставин та законодавства України на момент вашого подання на розірвання шлюбу.

Які необхідні документи для подання на розлучення, якщо шлюб заключався в Європі?

Для подання на розлучення, якщо шлюб був заключений в Європі, вам може знадобитися ряд документів. Точні вимоги можуть варіюватися залежно від обставин та законодавства Європі. Однак, зазвичай, до основних документів можуть входити:

 1. Свідоцтво про шлюб:
  • Оригінал або завірена копія свідоцтва про шлюб, яке ви отримали при реєстрації шлюбу в Європі.
 2. Паспорти:
  • Копії паспортів або інших документів, що підтверджують особистість та громадянство подружжя.
 3. Заява на розлучення:
  • Заява на розлучення, яку ви подаєте до суду. Зазвичай цю заяву складає адвокат або самі сторони.
 4. Документи щодо дітей:
  • Якщо є спільні діти, то може знадобитися рішення суду щодо питань опіки та утримання.
 5. Підтвердження резиденції:
  • Документи, які підтверджують резиденцію подружжя в Європі.
 6. Інші документи за необхідності:
  • Залежно від конкретних обставин, суд може вимагати додаткові документи.

Важливо звертатися до адвоката або юриста, що має досвід у сімейному праві в Європі, для отримання конкретних порад та допомоги у підготовці всіх необхідних документів для розлучення. Це допоможе уникнути помилок та забезпечити ефективний процес розлучення відповідно до законодавства Європі.

Скільки може тривати розлучення в Україні, якщо шлюб заключався в Європі?

Тривалість розлучення в Україні, якщо шлюб був заключений в Європі, може варіюватися в залежності від різних факторів, таких як конкретні обставини справи, наявність спільних дітей, наявність спільного майна, а також вибір процедурного шляху.

Основні шляхи розлучення в Україні включають судовий розлучення та розлучення за згодою сторін. Тривалість може змінюватися:

 1. Судове розлучення:
  • Якщо розлучення відбувається через суд, тривалість може залежати від завантаження судової системи та конкретних обставин справи. Зазвичай цей процес може тривати від декількох місяців до кількох років.
 2. Розлучення за згодою сторін:
  • Якщо обидві сторони згодні на розлучення та вирішують усі питання мирним шляхом, процес може бути швидшим. Процедура розлучення за згодою може зайняти менше часу, порівняно з судовим розлученням.

Важливо враховувати, що розлучення в інших країнах Європи може впливати на процедури та тривалість в Україні, оскільки визнання та виконання іноземних рішень може вимагати додаткових процедур.

Для отримання точної інформації щодо тривалості та процедур розлучення в конкретному випадку, рекомендується звертатися до місцевого адвоката чи юриста, який має досвід у сімейному праві в Україні.

Чи можливо розірвати шлюб, який було зареєстровано в Європі, через Рацс в Україні?

Розірвання шлюбу в Україні, якщо він був зареєстрований в Європі, не проводиться через РАЦС. Розірвання шлюбу в Україні здійснюється через судовий процес.

Основний процедурний шлях для розірвання шлюбу в Україні - це подання заяви про розлучення до суду. Суд вирішує питання щодо розірвання шлюбу, а також може вирішувати питання про опіку над дітьми та розподіл майна.

Таким чином, якщо у вас є намір розірвати шлюб, який був зареєстрований в Європі, вам слід звертатися до судового органу в Україні і подавати заяву на розлучення.

Чи можуть іноземці розлучитись в Україні?

Так, іноземці також можуть розлучитись в Україні. Законодавство України дозволяє іноземцям та особам без громадянства, які проживають на території України, розлучатись відповідно до внутрішніх судових процедур.

Процес розлучення для іноземців у багатьох відносинах аналогічний до процесу для громадян України. Вони також мають право подати заяву до суду про розлучення, і суд вирішить питання щодо розірвання шлюбу, а також може вирішити питання, пов'язані з опікою над дітьми та розподілом майна.

Однак важливо враховувати, що визнання рішення суду про розлучення за кордоном може варіюватися в залежності від законодавства країни, де одруження було зареєстровано. Також іноземці можуть звертатися до своїх консульських представництв чи адвокатів для отримання додаткової інформації та підтримки під час процесу розлучення в Україні.

Чи дійсне свідоцтво про розлучення в іншій країні для іноземців, які розлучились в Україні?

Дійсність свідоцтва про розлучення, виданого в Україні для іноземців, може бути визнана в інших країнах відповідно до міжнародних правил і домовленостей. Однак це залежить від конкретних правил та процедур, які існують у країні, де особа проживає чи планує визнати рішення суду.

Деякі країни можуть визнавати іноземне свідоцтво про розлучення, якщо воно відповідає певним юридичним стандартам та було видане відповідно до внутрішніх законів країни, де воно було отримано. Однак інші країни можуть вимагати подальшої легалізації чи апостилювання свідоцтва для визнання його дійсності.

Важливо зазначити, що правила визнання іноземних рішень про розлучення можуть різнитися в кожній конкретній країні. Тому рекомендується звертатися до місцевих відділів консульської служби чи юридичних консультантів у країні проживання для отримання точної інформації та порад щодо визнання свідоцтва про розлучення, виданого в Україні.

 

Поділитися:

Обговорення