aria.background

Перший крок
до нового життя

1200 899 грн за усі документи
Подайте до суду Укрпоштою
Згода партнера необов’язкова
Без вашої участі у суді
Судова система України працює 💙💛
Ви можете розлучитися під час воєнного стану

Заповніть анкету та отримайте документи з інструкцією на e-mail

Скільки у шлюбі дітей до 18 років?
У шлюбі є спільне майно?

Послугу надає Адвокатське бюро

Національна асоціація Адвокатів України

Перед початком можна зателефонувати або написати нам для безкоштовної консультації по розлученню

Як подати на розлучення українцю, який перебуває за кордоном

Що таке статус біженця?

Статус біженця - це правовий статус, який надається особам, які мають обґрунтований страх перед переслідуванням у своїй країні по релігійних, політичних, расових, соціальних чи національних підставах. Біженці отримують цей статус за межами своєї країни походження та шукають захист у іншій країні.

Основні елементи статусу біженця включають:

 1. Обґрунтований страх перед переслідуванням:
  • Біженець повинен мати обґрунтований страх перед переслідуванням у своїй країні через релігійні, політичні, расові, соціальні чи національні підстави.
 2. Вимушена міграція:
  • Біженці пересуваються через кордони своєї країни, шукаючи притулку в інших країнах.
 3. Міжнародний захист:
  • Статус біженця надає міжнародний захист та визнання страху перед переслідуванням, згідно зі Загальною конвенцією ООН з прав біженців 1951 року та її Протоколом 1967 року.
 4. Надання прав та послуг:
  • Біженці мають право на певний обсяг захисту та допомоги в країні, яка надає їм статус біженця. Це може включати право на працю, освіту та інші соціальні послуги.

Важливо відзначити, що статус біженця не надається всім, хто перетинає кордони. Особа повинна відповідати конкретним критеріям та довести, що вона зазнає або може зазнати переслідувань у своїй країні. Кожна країна має свої власні процедури та критерії для надання статусу біженця.

Чи можуть українці - біженці заключати шлюб та розлучатись за кордоном?

Так, українці, які мають статус біженця в іншій країні, можуть заключати шлюб та розлучатися за кордоном. Процедури та вимоги для цих процесів можуть варіюватися в залежності від законодавства конкретної країни.

Ось загальний огляд того, як це може працювати:

 1. Шлюб за кордоном:
  • Українці-біженці можуть укладати шлюб в країні, де вони мають статус біженця. Важливо звертатися до відповідних органів або адміністративних служб для отримання інформації щодо процедур та необхідних документів.
 2. Розлучення за кордоном:
  • Розлучення для українців-біженців за кордоном також може бути можливим і регулюється законами країни, де вони проживають, або країни де укладено шлюб. Вони повинні дотримуватися вимог та процедур, які передбачені місцевим законодавством для подання на розлучення.
 3. Документи та правовий статус:
  • Українці-біженці повинні звертатися до компетентних місцевих органів для отримання докладної інформації щодо необхідних документів та процедур для укладання шлюбу або подання на розлучення. Також ви можете звернутись до нас за консультацією щодо розлучення.

Важливо мати на увазі, що правила та процедури можуть відрізнятися в залежності від країни, і важливо консультуватися з місцевими юристами або організаціями, які спеціалізуються на сімейному праві та міграційних питаннях для отримання точної та актуальної інформації або отримати консультацію сімейного юриста онлайн.

Процедура подання на розлучення для українця, який перебуває за кордоном та має статус біженця

Процедура подання на розлучення для українця, який перебуває за кордоном та має статус біженця, може бути специфічною і залежить від конкретної країни, в якій він перебуває. Враховуючи це, ось загальні кроки, які можуть бути застосовані:

 1. Збір документів:
  • Паспорт та інші ідентифікаційні документи.
  • Свідоцтво про шлюб.
  • Свідоцтво про народження дітей.
  • Інші документи, які можуть знадобитися у процесі.
 2. Консультація з адвокатом:
  • Рекомендується звернутися до адвоката або юриста, який має досвід у сімейному праві та знайомий із законодавством країни, де подається заява на розлучення.
 3. Визначення юрисдикції:
  • Визначте, яка країна має юрисдикцію над вашим справою розлучення. Це може залежати від місця проживання, місця шлюбу або інших факторів.
 4. Подання заяви на розлучення:
  • Подайте заяву на розлучення в суді, який має юрисдикцію над вашим випадком.
 5. Судовий процес:
  • Суд розглядає вашу заяву та вирішує питання розлучення, визначення опіки за дітьми та інших важливих аспектів.
 6. Визначення прав біженця:
  • Зверніть увагу на можливі наслідки для статусу біженця при розлученні, такі як втрата статусу чи його зміна.
 7. Оформлення рішення суду:
  • Рішення суду оформляється відповідними юридичними документами.

Завдання юридичної консультації та допомоги адвоката є важливими в цьому процесі, оскільки вони допоможуть вам зрозуміти правові аспекти та захистити ваші інтереси. Точний порядок та вимоги можуть відрізнятися від країни до країни, тому рекомендується отримати конкретні поради від місцевого юриста.

Як можна розлучитись онлайн українцю, який перебуває за кордоном?

Розлучення онлайн може бути складним завданням через різні юридичні системи та вимоги в різних країнах. Однак існують певні етапи, які можна врахувати, якщо ви розглядаєте можливість розлучення з онлайн-аспектом:

 1. Консультація з адвокатом:
  • Зверніться до адвоката або юриста, спеціалізованого в області сімейного права в країні, де ви хочете подати на розлучення. Адвокат надасть консультації щодо можливостей проведення розлучення онлайн.
 2. Дослідження законодавства:
  • Вивчіть законодавство щодо розлучення в обраній вами країні. З'ясуйте, чи передбачено законом проведення розлучення онлайн і які кроки для цього потрібно вжити.
 3. Онлайн-медіація:
  • В деяких країнах може існувати можливість проведення медіації онлайн перед розлученням. Це може допомогти подружжю досягти взаємодомовлення стосовно питань розлучення.
 4. Електронне подання документів:
  • З'ясуйте, чи можна подавати необхідні документи для розлучення електронно в обраній вами країні.
 5. Організація віртуальних засідань:
  • Якщо потрібно взяти участь у судових слуханнях або засіданнях, спитайте свого адвоката, чи можливо провести їх віртуально.
 6. Дотримання правил та термінів:
  • Важливо точно дотримуватися всіх правил та термінів, які встановлені законодавством обраної вами країни.

Чи можуть відмовити українцю - біженцю в розлученні за кордоном?

Правила щодо розлучення для українців-біженців за кордоном визначаються законодавством конкретної країни, де вони проживають. У певних випадках можуть існувати обставини, які можуть призвести до відмови у розлученні. Однак зазвичай право на розлучення є гарантованим правом, і відмова може бути обґрунтована лише конкретними обставинами відповідно до законодавства країни.

Можливі причини відмови у розлученні можуть включати:

 1. Недотримання вимог закону:
  • Якщо українець-біженець не відповідає вимогам, встановленим законодавством країни, де відбувається процес розлучення, це може призвести до відмови.
 2. Відсутність необхідних документів:
  • Якщо відсутні необхідні документи для розлучення, це також може призвести до відмови.
 3. Необгрунтовані претензії:
  • Якщо претензії до розлучення не є обґрунтованими відповідно до законодавства, це може призвести до відмови.
 4. Відсутність згоди обох сторін:
  • Деякі країни можуть вимагати згоди обох сторін на розлучення. Якщо одна зі сторін не згодна, це може ускладнити або призвести до відмови у процесі розлучення.
 5. Інші юридичні обставини:
  • Інші юридичні обставини чи особливості, які передбачені законодавством конкретної країни.

У кожному випадку рішення залежить від конкретних обставин та законодавства країни.

Висновок: Якщо ви громадянин чи громадянка України і потребуєте розлучення, рекомендуємо попередньо отримати консультацію у нас або у іншого сервісу, який спеціалізується на розлученнях.

Поділитися:

Обговорення